Kötüye Kullanım Bildir

Ana içeriğe atla

DEĞER ARAYIŞINDAYIZ, ANALİZLERİNİZ İÇİN GELECEĞE DÖNÜK ÇOK ÖNEMLİ TARİHLER!


 

Değer duygusunu hissetmeyi arzulayacağımız bir dönemdeyiz. Ama acaba bunu hissetmeyi arzularken yöneldiğimiz şeyler bize bu duyguyu verecek mi? Çünkü daha çok, kalıcı değerlerle alakalı bir etki içerisindeyiz. Bu değerler bir yatırımlarınız bir mal alımı yönünde olabilir. İlişkilerle de alakalı olarak da değer beklentisi dönemindeyiz. Enerjiler bize ne uyarısı yapıyor? Bereket konusunda kısıtlılık veriyor. Bu da değer arayışında daha da dikkatli olmamız gerektiği ve yanlış adımlar atarsak hayat dersi etkisi yapabileceği yönünde bir takım enerji kavuşumları içeriyor. Aynı zamanda çocuklarla alakalı da ciddi yoğun enerjiler var. Çocuklarımızı çok iyi korumamız gereken bir dönemdeyiz enerjisi okunuyor. Sağlık konusunda çok fazla dikkat etmemiz gereken en sert etkili en güçlü dönemden geçiyoruz. Kumar etkisi görülen kripto paralar ve borsa da şansınıza güvendiğiniz noktalarda enerjiler bir daha bir daha düşünün kaybetme olasılığınız yüksek uyarısı veriyor. Yüksek akıl yüksek zekâ gerektiren dönemlerden geçiyoruz. Yani enerjiler bize işinizi şansa bırakmayın diyor. İçgüdülerle hareket etme zamanı değil. Ameliyat olmak için iyi bir dönem değil. Hele hele estetik kaygılarla yapacağınız işlemlerden daha da uzak durun şu günlerde derim. İlişkilerde de durum aynı. Oldu da eski sevgilinizle değer arayışına girdiniz sonu hüsranlı bir durum enerjisi okunuyor.  

 

NELER OLDUĞUNU YENİDEN TARTTIĞIMIZ BİR DÖNEMDEYİZ

Hepimiz bu dünyada büyümek ve gelişmek için buradayız bu da ne demek hayatımızın dersin verecek etkiler enerjiler altındayız da demek. O zaman şu günlerde mantığınız ile iç güdüleriniz arasında kalıyorsunuz mantığınızın sesini dinleyin derim. Neler olduğunu yeniden tarttığımız bir dönemdeyiz. Hayattan ne bekliyoruz neler oluyor bunları bir gözden geçirmeliyiz. Brezilya ve Hint mutasyonu aktifleşiyor o nedenle vakalardaki artışa dur demek için cidden bilinçlenmemiz geriyor. İşin aslı birazda çuvaldızı kendimize batırarak bakmalıyız beceremediğimiz bir süreç nedeniyle bu vakalarla karşı karşıyayız. Aşı çok önemli burada. Yüzde 90 aşılama yapıp maskeyi çıkaran ülkelerin yanında aşılama sürecini başarılı bir şekilde yürütemediğimiz için bu durumdayız. Çünkü bu aşıların 6 ay 9 ay gibi etki sürelerinin olduğu söyleniyor. Bu süreçlere bakarsak yılın ilk aylarında aşı olan kişilerin ikinci kez aşılanmaları gerekeceği döneme ilerlerken daha aşılamada yüzde 10’lardayız. Aşı döngüsünü yönetemediğimiz görülüyor. Kripto paralarda da sistem alt üst olabilir enerjisi var. Belki düzenlenmeler gelir artık diyelim.

 

YENİ GELEN GÜZELLİKLERE YER AÇABİLMEK İÇİN İHTİYACIMIZ OLMAYANLARI KALDIRIYORUZ

Daha iyi ilerlememiz için bizi yeni düzenlemelere götürecek enerjiler etkisindeyiz. Yeni gelen güzelliklere yer açabilmek için ihtiyacımız olmayanları kaldırıyoruz. Tıpkı yaz kış gardırobumuzu ihtiyacımız olmayan şeylerden arındırmamız yeni geleceklere yer açmamız gibi. Ruhsal ve parasal dönüşümümüz için önemli günler bu günler. 2 Mayıs önemli görünüyor, enerjisi hem sorun hem güç içeriyor. 6 Mayıs tarihi de önemli enerjiler içeriyor ve okuduğumda artık beklenmedik sürprizlere yer kalmadığını anlatıyor. 6 Mayıs’tan sonra harekete geçme isteği duyacağımız enerjilerin etkisinde olacağız. Yöneticiler liderler de halkı daha da korumak zorunda kalacaklar. Türkiye pek çok konuda sıkıştırılmaya, sıkışmaya devam edecek. Var olan koşullarla nasıl devam edeceğimize bakacağımız dönem olacak enerjisi var. Haziran ayı içerisinde Biden ile Cumhurbaşkanımız bir görüşme gerçekleştirecek. Bu görüşmeye kadar da başta Halkbank davası olmak üzere bize baskı uygulayabilirler enerjisi okunuyor.  

 

BU TARİHLERE DİKKAT! ANALİZLERİNİZ İÇİN GELECEĞE DÖNÜK ÇOK ÖNEMLİ TARİHLER

3-5-6-7-8-9 Mayıs tarihleri önemli olabilecek olaylara yönelik enerjiler veriyor. Güzel analiz yapıp ve hatta Mayıs’ın ortalarına doğru gerçekten bir iki sene gibi uzun vade de çok ciddi para kazanılacaktır. Bu dönemde yeni iş kurmak bazıları için çok mükemmel sonuçlara götürecektir. Öyle enerjiler dönemindeyiz. Yani mayıs ayının ilk yarısını yatırımlarınız için çok iyi değerlendirin. Tabi riskli enerjiler de mayıs ortası gibi var.

 

ALTIN

1800 dolarlara doğru bir harekete geçti. 1755 dolarların üzerinde kaldığı sürece giderek güçlenebilir enerjisi veriyor. ONS Altın tarafında hala orta vade de düşüş trendi içerisindeyiz. Bunun altına inerse satıp daha aşağıdan alma durumunda olabilirler. Ama şu anda pek 1755 doların altına inecek gibi durmuyor. Bugün itibariyle geri çekiliş 1765 dolara oturmuş gibi.

 

DOLAR-TL  

Önümüzdeki hafta enflasyon ve para piyasası kurulu var. Para piyasası kurulunda bir faiz düşüşü veya artışı beklenmiyor görünüyor. Beklenti faizlerin aynı şekilde kalacağı yönünde. Aynı şekilde kalması durumu Dolar-TL’nin biraz daha aşağıya doğru gelmesi olası gibi 8 Lira civarına doğru inmesi söz konusu olabilir. Eğer böyle olursa o dönemdeki ONS Altın da 1755 ile 1795 arasında gidip geliyorsa demek ki gram altında çok fazla bir şey beklememek gerekiyor. Olur da Para Piyasası Kurulu faiz düşürdü, o zaman Dolar-TL’de enerjisi 8.50’leri kırması beklenebilir enerjisi okunuyor. Bunu geçmesi demek ONS Altın yatay gitse dahi Gram Altın’ın yukarıya doğru bir hareketine sebebiyet verir enerjisi okunuyor. 450 lira civarına geldiği zaman Gram Altın alıcı pozisyonunda kalmalı.                                                                                                                                                                                                                                                                                                

 

GÜMÜŞ

25 dolar 75 cent ve 20 dolar 20 cent kuvvetli destek noktalarımız enerjisi veriyor. 25 dolar 20 cent’in altına inmedikten sonra endişe verici bir durum enerjisi vermiyor. Gümüş’ün kalıcı yükselişinin olması için 26 dolar 30 cent’in üzerinde kalması gerekiyor. Gidiyor sonra geliyor maalesef.

 

BORSA

1300 seviyelerinden tepkisel bir hareket yapmış durumdayız. 1413-1430 seviyeleri kırılmadan kalıcı bir yükselişten söz etmek zor enerjisi okunuyor. Yabancılar halen satış yapıyorlar. Bu oldukça endişe verici. Bir de halka arzlardan çekilen paralar üst üste geldiği zaman bizim borsamıza giren para belli. Ülkenin sermayesi belli. Borsa Endeksi üzerinde ciddi bir baskı oluşturmuş durumda. Borsa’nın yukarı gitmesinde ciddi bir direnç olarak karşımızda duruyor. Cuma günü Ziraat Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı’nın bir halka arzı var. Yaklaşık 2 milyar liralık çok büyük bir halka arz var. Onun da bir baskılanması var. Şöyle de bir gerçek var ki şirketler bazında bakılınca bazılarının komik denebilecek fiyatlara geldiği görülüyor. Bir değerleme kalmamış görüntüsü var. Bir yıl ve ötesini düşünenler. Bu piyasadan bilançosu yönetimi sağlam şirketleri aldıkları zaman faizin kat be kat üzerinde bir getiri sağlayabilirler enerjisi okunuyor. Çok fazla al-satlara girmemek lazım. Kademeli alım dönemi.  

 

BİTCOİN

Bitcoin ilk defa 7 ay kadar sonra 50 günlük ortalamanın alına gelmiş. 49 bin civarını denedikten sonra tekrardan 50 bin seviyesine doğru çıktı. 54 bin 850 seviyesi geçilmedikten sonra ve üzerinde kalıcı olmadıktan sonra tekrardan 48 bin 500 49.000 liraya doğru bir geri çekilme söz konusu olabilir dikkatli olmakta fayda var. Ana trend hala yukarı yönlü. Bu ana trend içerisinde bir düzeltme enerjisi okunuyor ama ana düzeltmeler içerisinde de bu kadar büyük miktarda düzeltmenini olması oldukça can yakıcı. 54. 850 seviyesinin üzerinde kalıcı olursa tekrardan 58-59-62 bin seviyesine doğru hareket edecektir enerjisi okunuyor.

 

ETHEREUM

Bitcoin’den ayrıştığı görülen Ethereum, Bitcoin’den şu dönemde daha istikrarlı fiyat hareketi sergilediği görülüyor. 2.750 dolar 2.900 dolar arasında bir seviyesinde hareketlenebilir. Geri çekilmelerde ise 2.100 ve 1850 dolar destek seviyesi olarak karşımızda.

Yorumlar