Kötüye Kullanım Bildir

Ana içeriğe atla

23 NİSAN’A KADAR DİKKAT KESİLMEMİZ GEREKEN HANGİ DURUMLARI YAŞAYABİLİRİZ?
 

23 Nisan’a kadar etkisi altında kalacağımız enerjilerden bahsetmek istiyorum sizlere. Biraz dikkat kesilmemiz gereken enerjiler etkisinde olacağız. Konumları itibariyle bulundukları yerde zor tarafları, sertlikleri ortaya çıkarmaya yönelik hareket edecek enerjiler bunlar. Bu enerjilerin etkileriyle, harekete geçmek, yakıp yıkmak, savaşmak, savunmak, kıyasıya mücadele etme enerjisi, cinsel güç açığa çıkabilir. Diğer yandan yakıp yıkmak deyince akıllara ilk yangınları getiriyor. Bu dönem enerjileri yanıcı, kesici, delici aletlere, patlamalara, ameliyatlara işaret eder. İfade etmek, fikirler, sözlü iletişim, haberleşme, ailevi ve özel ilişkiler, öğrenmekle ilgili enerjileri, kol ve eller, boyun ve eklem yerlerini etkisi altına alabilecek enerjiler döneminde olacağız demiştim bir önceki yazımda. İşte şimdi yeni etkisine gireceğimiz enerjilerin diğer saydığım etkilerle birleşeceği bir dönem olacak. Bu süreçte seyahat etme, gezme arzusu yükselebilir. Kaza enerjisi de okunuyor. Aman dikkat. Okulları, ticareti, medyayı, yayıncılığı, eğitimi ve bilgi ağını temsil eden enerjilerin de etkisindeyiz.

 

KIRIP DÖKMEDEN HAREKET ETMEYE ÇALIŞALIM

Tüm bu enerjilerin etkisiyle bireysel olarak kendimizi her zamankinden çok daha güçlü, cesur, atak hissedeceğiz. Hareket dönemi başlıyor. Sertlik ve agresyon da iletişimlerimizde ön plana çıkabilir. O nedenle sözlü iletişimlerimizde dikkatli olmalıyız. Çünkü zaman zaman oldukça sert ya da kırıcı kelimelerle konuşabiliriz. Kırıp dökmeden hareket etmeye çalışalım. En olmadık durumlarda ağzımızdan saçma sözler çıkabilir. Bunun farkındalığında olmak önemli çünkü dilimizden farkında olmadan sanki biz söylemiyormuşuz gibi kaba, düşüncesiz, anlamsızca sözler dökülebilir. Sonra gönül almak, durumu düzeltmek zor olabilir.  

 

ZİHNİMİZ ÇOK HIZLANACAK

Ve zihnimiz çok hızlanacak. Zaten bunun etkisiyle de düşünce hızımız ile konuşma hızımızın aynı olamayacağı zamanlar, konuşmalarımızda karşılıklı diyaloglarda tuhaf haller olabilir. Normalde söylemek istemeyeceğimiz şeyler ağzımızdan birden dökülebilir.

 

BİLGİMİZLE VE FİKİRLERİMİZLE SAVAŞACAĞIZ

Savaşmak dedik. Tabi bunu da bilgimizle ve fikirlerimizle yapacağız. Bu dönemde bir dengesizlik bir kararsızlık da oluşabilir. Bu da plan ve programların, isteklerin sürekli değişmesine işaret. Bu durumda da sinirlerimiz bozulabilir. Sakinliğimizi ve soğukkanlılığımızı korumalıyız.  

 

BİLGİ KİRLİĞİNİ OLABİLİR

Bilgi önemli olacak. Bilginin paylaşılacağı zamanlar ama bu arada bilgi kirliliğine, kötü bilgi aktarımına dikkat edelim.

 

ÇABUK ÖĞRENEBİLİR, BİRDEN FAZLA İŞİ AYNI ANDA YAPABİLİRİZ

Enerjilerin etkisiyle beynimiz çok çalışırken birden boşalır gibi olabilir, dikkat dağınıklığı yaşanabilir. Bu dönemde yaptığınız her şey hız kazanabilir. Çabuk öğrenebilirsiniz, okuduğunuzu aklınız bir anda alabilir. Birden fazla işi aynı anda hız kazanacağınız için daha çabuk yapıp bitirebilirsiniz. Birçok şeyi aynı anda öğrenmek isteyebilirsiniz.

 

KAZLARA DİKKAT

Ellerin parmakların kolların önemli olduğu bir dönem dedik. Kazalar olabilir dedik. O zaman lütfen bir şeyleri kesip biçerken, bir aletle bir şey tamir ederken ellere parmaklara kollara çok dikkat edelim. Tabi bu bağlamda bazı meslek gurupları içinde dikkat isteyen zamanlar. Aşçılar, araba tamircileri, ev hanımları gibi ellerini ağırlıklı olarak tehlike arz eden işlerde kullananlar için özen gerektiren zamanlardayız. Beyin hızlı çalışacağı için zihniniz boş kalmak istemeyecektir. O nedenle zihninizi sürekli bir şeylerle meşgul etmeniz gerekebilir.

 

SOSYAL MEDYADA YAPTIRIMLAR ARTABİLİR

İnternet ve sosyal medyayla da ilgili gelişmeler olabilir. Sosyal medyaya yönelik yaptırımlar artabilir. İletişim ve ifade özgürlüğüyle ilgili de birtakım sıkıntıların yaşanabileceği enerjisi okunuyor. Eğitimle ilgili konularda gündemde olabilir. Bu konuda bazı sorunlar yaşanabilir. Yanlış haberler, haberlerdeki bilgi yanlışlıklarından doğabilecek sıkıntılar da görülebilir.

 

SALGIN ÖNEMLERİNİZİ SIKILAŞTIRIN VE BU TARİHLERE DİKKAT EDİN

23 Nisan’a kadar salgın konusunda da önemlerinizi arttırın. Enerjileri okuduğumda salgınla ilgili artışların olabileceği hissediliyor. Mart ayının 20’si ile 26’sı arasına ve nisan ayının ilk haftasına ve devamındaki birkaç güne hem sağlıkla hem iletişimle hem medya habercilikle hem de trafik kazaları ve sosyal medya ile ilgili konulara dikkat etmekte fayda var.  

Sağlıkla ve sevgiyle kalın...


Yorumlar