Kötüye Kullanım Bildir

Ana içeriğe atla

ETKİSİNE GİRDİĞİMİZ ENERJİLER BİZE ÇOK ÖNEMLİ SİNYALLER VERİYOR
 

Etkisine girdiğimiz yeni dönem enerjileri üç ayrı önemli sinyal veriyor.  Birincisi erken seçim... Peki olası erken seçim tarihleri ne zaman? İkincisi, olumsuz sonuçlar doğurabilir büyümeler, istikrarsızlık. Üçüncüsü ekonomideki dengesizlik ve enflasyondaki yükseliş…Ve en yakın önemli tarihler; 27 Şubat-5 Mart arası.  Bu tarihler tüm dünyadaki ve ülkemizdeki ekonomik sistemler için sıkıntılı olabilir. Pandemi sürecine gelince rakamsal düşüş olsa da Haziran ortasına kadar çok dikkat etmeliyiz. Hava şartlarında ilk olarak soğuma olarak kendisini gösteren enerjiler, şimdi de birden ısınma ve sisli havaları getirebilir.

İçinde bulunduğumuz enerjiler piyasalarda, altında, dövizde oynamalara düşüşlere sebebiyet verebilir. Bu dönemde gümüş platin ve coin’lerin yükselmesi söz konusu. Bitcoin gibi dijital para birimleri üzerinde yapılan çok büyük spekülasyonlara dikkat çeken enerjiler var. Bu spekülasyonlarla negatif büyüme içerisindeler. Bu etkiler mayıs ayı itibariyle de görünür halde olacak. Yılsonuna doğru dolar ve altında artışlar görülebilir enerjisi okunuyor.

 

 

2022’YE BAKTIĞIMDA ENERJİLER ANİ ERKEN SEÇİM OLABİLİR ENERJİSİ VERİYOR

Hepimizin gergin hepimizin hayatlarında zorlayıcı durumlarla gelen enerjiler içerisindeyiz. Etkisine girdiğimiz sert zorlayıcı enerjiler ilk olarak hava şartlarında değişiklik soğuma aynı zamanda siyasi sorunlara dengesizliklere sebebiyet verdi ama neyse ki büyük sarsıcı olaylara ya da korkutucu bir depreme sebebiyet vermedi. Böyle de devam edecek gibi bir enerji etkisi okunuyor ama bunların benzeri enerjilerin tarihleri olan 14 Haziran ve 24 Aralık döneminde neler olabilir? Bu tarihlerde siyasi bazı olayların gerçekleşebileceği enerjisi okunuyor. Peki erken seçim olabilir mi? 2022’ye baktığımda enerjiler ani erken seçim olabilir enerjisi veriyor. Peki, bu seçim enerjileri hangi tarihleri ön görüyor? 2022’ye gelindiğinde aniden yaz dönemi için seçim kararı alınabilir. Bu da en erken haziran en geç ağustos seçim tarihi olarak söylenebilir. Bunun ne derece olabileceğini de önümüzdeki kasım ayı bize gösterecek. Bu oldukça güçlü olası bir ihtimal olarak enerjileri okuduğumda belirmeye başladı. Bu enerjiler net olarak kendini en geç kasım ayında bize göstermiş olacak.

 

 

SİYASİLERİN ÇOK AKILLICA DAVRANMASI GEREKEN BİR YILDAYIZ

Enerjiler ülkemizde siyasi çatışmaların artacağını, yılın başında da söylüyordum yazılarımda geleneksel olanla modern olanın çatışmasının daha belirgin hale geleceği gösteriyor. Çürümüş eskimiş olanı, miadını solduranı bu enerjiler yok eder. O yüzden siyasilerin çok akıllıca davranması gereken bir yıldayız. Türkiye kendi içerisinde değişimler yaşayabilir yeni bazı kararlar alınabilir. Bu kararlar bize ülkece ne getirecek ne kadar hayırlı olacak hep beraber göreceğiz. ABD Biden bize kurnazca denebilir söz de yasalar çerçevesinde bazı baskı ve zorlamalar yapabilir. Amerika-Türkiye ilişkilerinin gerginleşeceğini görebiliriz. Avrupa Birliği ile ilişkilerin de benzer gerginliklerle devam edebileceği enerjilerden olası gelecek olarak okunuyor. 

 

 

İŞLERİ BÜYÜYENLER 20 NİSAN-15 MAYIS ARASINI GÖZLEMLEYİN

Sistemin, değişimin, dönüşümün enerjilerinin en zirvede olduğu dönemlerdeyiz. Bu dönem enerjileri olumlu algılansa da aslında bazı açıları olumsuzluk getirecek gelişmelere gebedir. Örneğin işleriniz beklenmedik bir şekilde büyüdüyse özellikle 20 Nisan ile 15 Mayıs dönemine dikkat etmeli gidişatı dikkatle gözlemlenmelisiniz. Beklenmedik olumsuz etkiler olabilir. 

 

PİYASALARDAKİ BU DENGESİZLİKLERİ KASIM-ARALIK AYINA KADAR YAŞABİLİRİZ

27 Şubat akşamı itibariyle önemli bir ekonomik güç etkisi olabilir. Altın ve altın piyasalarıyla, gümüşle ilgili önemli spekülasyonlar olabilir. Maliye Bakanlığı’ndan önemli açıklamalar olabilir. Bu açıklamaların etkisiyle enerjileri okuduğumda ülke ekonomisi üzerinde etkinliği ve gücü sözünün önemi iyice artabilir. Bunun yanı sıra belirsizlikler, riskler, hızlı para hareketlilikleri olabilir ve buna bağlı olarak büyük risklerle karşılaşılabilir. Büyük kayıplar görülebilir. Altın ve benzeri madenlerde kısa vadeli yükselişler ve hızlı düşüşler olabilir. Spekülasyonlar konusunda çok güçlü enerjiler okuyorum o nedenle de sık sık tekrarlıyorum lütfen dikkat. Bu enerjilerin etkisi nereye kadar dediğinizi duyar gibiyim. Benim okuduğum enerjilerde bu dengesizlikler neredeyse Kasım-Aralık ayını bulacak gibi görünüyor. Enflasyon artışlı bir piyasa, altın ve döviz biraz düşük gidebilir. Kripto paralar üzerine oynanan oyunlar ile yükselişler görülebilir. Ama asıl gümüş konuşuluyor olacak. Nisan sonu ve mayıs başına kadar böyle gidecek gibi görünüyor. Asıl olay mayıs başında başlayabilir enerjisi hâkim. Bu tarihlerde dolar, euro, altın v.s yeniden daha hararetle konuşulmaya başlanabilir. Bu dönemde ayrıca vergilerle ilgili yasal değişiklikler görülebilir. Maliye Bakanlığı daha da etkili olacak derken bunlardan da bahsediyoruz. Belki vergi afları olabilir. Yeni kanunlar gelebilir. Varsa kazancınızı korumaya çalışın. Bitcoin ile ilgili spekülatif durumlara kapılmayın iyi düşünmeden ani hareketler yapmayın.

 

 

BU DÖNEMDE İŞ HAYATINIZ DA VERECEĞİNİZ KARARLARA ÇOK DİKKAT ETMELİSİNİZ

Türkiye'de işsizliğin daha da artacağı ve büyük bir fakirlik tablosu oluşacağını yine enerjilerden okuyorum. Bu dönemde iş hayatınız da vereceğiniz kararlara çok dikkat etmelisiniz. Öyle enerjiler döngüsündeyiz işinizi kaybeder aldığınız kararlarla bir anda işsiz kalabilir patronsanız çalışan durumuna gelebilirsiniz. 

 

 

HAZİRAN ORTASINA KADAR TEDAVİ EDİCİ ENERJİLER ETKİSİNDE OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ

5 Mart'tan itibaren bazı ülkelerde karantinalarda azalmalar olabilir. Aşının etkilerinin görülebileceği gibi virüs bazı ülkelerde de uğradığı mutasyonlar ile etkisini göstermeye devam ediyor olabilir. Bizde de haziran ortalarına kadar şartlar daha sıkı sonrasında bir gevşeme görülebilecek ama lütfen tedbirlerinizi gevşetmeyin hiçbir koşulda. Haziran ortasına kadar tedavi edici enerjiler etkisinde olmaya devam edeceğiz. Kişilerde ciddi faydalar sağlamaya başladı enerjiler bunların etkisi artarak devam edebilir görünüyor.

 

 

PARASAL YA DA AŞK KONULARINDAN ÖTÜRÜ KENDİNE ZARAR VERME, İNTİHAR EYLEMLERİ GERÇEKLEŞEBİLİR

Öfkeli enerjiler içerisinden geçeceğiz. Bu da duygusal ilişkilerle ilgili çatışmalara, sevgiyle, aşkla ilgili acı veren durumlara, intihar hissine götürebilecek duygu geçişlerine, yükselişlerine sebebiyet verebilir. Bu intiharlar kendine zarar verme halleri de ağırlıklı olarak parasal ya da aşk konularından ötürü gerçekleşebilir. İnsanı korkulara sürükleyen veya korkularını tetikleyebilen depresyona sokabilen enerjiler etkisidir de bunlar aynı zamanda. Takıntılar, panik ataklar baş gösterebilir. Bunların hepsi geçici gerçek değil bunu bilin farkındalıkla geçirin önümüzdeki günleri. 5 Mart’tan itibaren enerjilerin de içinden geçtiği döngüler de değişmeler ferahlamalar olacak. Sıkışan enerjiler açılacak bu da kapanmalarla ilgili eğitim öğretim de hareketlenmelerle ilgili kendini biraz daha ferahlama etkisiyle gösterebilir. 

 

 

SERVET DEĞERİNDE PEK ÇOK ŞEY ORTAYA ÇIKACAK

Şu dönem işsizlik yoksulluk psikolojik sorunlar, parasal sorunlar getirebilir enerjileriyle yüklü dedik. Yasalarda değişiklikler özellikle anayasa değişikliği gündemde olabilir bunu da ekleyelim. Yabancı para değişiklikleri swapp’la gelecek paralar var. Türkiye’ye para girişleri var bu nedenle dövizle, altınla ilgili düşüşler gözlemleniyor ve gözlemlenebilir. Bu girişlerin çıkışları da olacağını unutmamalıyız. Gizli hazinelerin de çok yakında açığa çıkacağını temsil eden enerjiler var. Bunlar her anlamda olabilir para gibi aşk gibi. Hızla açılabilecek kapılar ya da aradığınız aşkın sahibi kalbi bulabileceğiniz gibi dönemlerdeyiz. Bu ne demek aynı zaman da gizli hazineler derken bazı kişilerin gizli servetleri ve onlara gelecek vergileri de temsil ediyor bu durum. Bazı hazine değerinde bilgilerinde ortaya konması paylaşılması duyulması söz konusu olabilir. Bazılarımız iş kariyerle ilgili bazılarımız ev yaşantımız ya da evi temsil eden durumlarla mülkle ilgili olabilir bazı sürpriz durumlar yaşayabilir. Bazılarımız ilişkileriyle ilgili olumlu sosyal ve duygusal olarak yine bazılarımız da yardımlar alabilecekleri bunun etkisiyle rahatlamaya başlayabilir, terfi ya da yeni bir iş ya da iş kurabilir hatta zengin olabilirler başlayabilecekleri güzel enerjilerden kaynaklı bu tarz durumlar yaşayabilecek. Çifte şansların kadersel bazı durumların cereyan edebileceği olumlu enerjilerle de çevrili olduğumuz bir dönemdeyiz. Mide ve bağırsak sorunları olabilir. Bu yıl gümüş yılı belli yükselişler var. Zamanında alacaktınız tabi ilk uyarıları nerdeyse bir yıl önce yapmıştım. 2020’de gümüş alacaktınız.

 

Yorumlar