Kötüye Kullanım Bildir

Ana içeriğe atla

ELON MUSK BİTCOİN’İ Mİ SATTIM ÇIKTIM DERSE NE OLACAK


Yasalar, yazılı kanunlar, başkaldırı, beklemedik olanın beklenmesi dönemi. Bakalım neler gelecek neler bekliyor bizi. Amerika’da halk işi ele aldı ama ne olur bunun sonu derken bizde de haklı olarak çok zor bir süreç cafe restoran işletme sahipleri ciddi bir tepki koymaya başladı. Ama zaten bugüne kadar hiç kimsenin görmediği bir süreç pandemi ve borsa, piyasalara baktığımızda bazı şeylerin gerçekten değişmeye başladığını görüyoruz. Klasik yatırım araçları belki önemini biraz yitirirken yerini kripto paralar gibi yatırım araçları alıyor. Yeni yatırım araçları yerine şimdilik bir süre daha düzenlemeler gelinceye kadar spekülatif yatırım araçları diyelim. Kripto paralar her geçen gün biraz daha gündemimizde yer etmeye başlayacak. 2020’nin son çeyreği, bugünler ve önümüzdeki dönem muhtemelen ekonomi kitaplarında yer alacak ve bu dönem tarihteki yerini almış olacak diye düşünüyorum. Çünkü hiç kimsenin tahmin edemediği gelişmeler oluyor ve ciddi bir parasal genişleme süreci yaşanıyor. Bunun neticesinin ne olabileceğini de kimse açıklayamıyor, ön göremiyor. 

Piyasalarda da havanın durumu gibi ne olduğu hiç belli değil. Bekliyorduk konuşmuştuk hatırlarsanız bugünlerin geleceğini. Hareketler hızlı ve beklenmedik şekilde olabilir dedik ve bu da devam ediyor. Bu durum enerjilerinin etkisi ise ayın 15’inde tam olarak başlayacak. Ardından 14 Haziran ve 24 Aralık döneminde yeniden bu enerjilerin etkisi altında kalabiliriz. Hisse senedi piyasalarında da dünyada yansımaları görüldüğü gibi halk ayaklanmaları halk hareketleri enerjisi hâkim. Spekülatörlerle, piyasalarla yön verenlerle ilgili enerjilerin aktive olduğu, etkilerinin yaşandığı bir dönem geçirdik geçiriyoruz. Örnek gerekirse Elon Musk'ın bitcoin açıklaması... Birazdan bu konuya değineceğiz. 

MERKEZ BANKASININ DURUŞU DOLAR-TL ÜZERİNDEKİ BASKIYI BİR SÜRE DAHA DEVAM ETTİRECEK GÖRÜNÜYOR

Gümüş iyi olabilir ama dolar da devreye giriyor. Dolar-TL diyerek başlarsak. Dolar-TL'de Merkez Bankası Başkanının sıklıkla beyanat vermesi, sıkı para politikasının bir süre daha devam etmesi, enflasyonu kontrol altına alma çabasının sürdürülmesi, dolar-tl üzerindeki baskıyı devam ettiriyor. Merkez Bankasının bu duruşu Dolar-TL üzerindeki baskıyı bir süre daha devam ettirecek görünüyor. 7 lira 2 kuruş gibi bir dip oluşması aşamasında. 6.85’lere kadar çekilmesi söz konusu olabilir bu da alım fırsatı olabileceği enerjisini veriyor. Kazanç getirir.   

 

GÜMÜŞ 30 DOLARI ÜÇÜNCÜ KEZ DENEYİMLEYEBİLİR

Gümüş, geçen hafta bir 30 dolar hareketi yaptı Reddit formundaki konuşmalardan kaynaklı ama hemen akabinde 26 dolar desteklerine kadar geldi. Altından daha sağlam durdu ve 26 dolarların altına inmedi. Şimdi kısa vade için 26-28 dolar enerjisi veriyor. O arada hareket edebilir. 28 doları geçerse de enerjisi 30 doları test edecektir olarak okunuyor. Esas hareket ise 30 doları geçtiğinde görülebilir. 30 doları da enerjisine baktığımda yarın akşam saatleri açığa çıkacak olan enerjilerin etkisiyle üçüncü kez deneyimleyebilir.

 

ALTINDA ÖNÜMÜZDE 13-15 GÜNDE BİR HAREKET OLABİLİR ENERJİSİ OKUNUYOR

Altın, gümüşe göre zayıf gibi. 1.800 dolar desteklerini çok çabuk kırdı. Geçen hafta 1.785 dolar seviyesini gördü. Bu sert düşüşün yukarı çıkışı gibi gözüküyor. Enerjisini okuduğumda 1.990-2 bin dolar arasına doğru 1-1,5 ay içerisinde hareket etmesi söz konusu olabilir. Önümüzdeki günlerde bir 13-15 gün sonra altında bir hareket olabilir enerjisi var. Takip etmenizde fayda var derim.

 

BORSA ENERJİSİNDEN KISA VE ORTA VADELİ BİR YÜKSELİŞ TRENDİ İÇERİSİNDE OLDUĞU OKUNUYOR

Borsa hala yukarı trend içerisinde. Şu andaki görüntüde enerjisini okuduğumda 1582’leri geçmekte zorlanacağı hissini alıyorum. Kısa vadede 1550 seviyesi önemli orası geçildiği taktirde 1582 seviyesini test edeceği enerjisi okunuyor. 1550 seviyesinde piyasaya giriş çıkışları çok iyi incelemek gerekiyor. 1550’yi geçemezse 1515 ve altındaki 1470 seviyelerine doğru bir hareket görülür enerjisi var. Kısa ve orta vadeli bir yükseliş trendi içerisinde olduğu enerjisi okunuyor. Biraz durup dinlenerek hareket etmek, kenarda biraz para olsun enerjisi hâkim. Bugünlerin atlatılması ve paranın korunması gereken günlerdeyiz. 25-26 Şubat ile birlikte rahatlanacak daha iyi kazanılacak günler gelebilir.  

 

BU GÜNLER ÇOK OYNAK

Ayın 16-17-18’i özellikle piyasayı yönetenlerin, yöneticilerin, işi bilenlerin de zor durumda olacağı günler olacak. Enerjilerden okuduğumu aktarırsam sizlere çok büyük zarar edilebilecek günler bu günler. Bu günler çok oynak. Ama 25-26 Şubat’tan itibaren daha dengeli daha kazançlı olunabilir. Kazancımızın cebemizde kalabileceği günler olabilir. Çok hızlı alıp satabiliyorsanız ne ala, alıp satamıyorsanız uzun vadeli yatırımcı olmalısınız. Kendimizi güvende hissedemeyeceğimiz enerjilerle çevriliyiz. Sinirler bozuk herkes gergin bu biraz daha artabilir. Temkinli olun kenarınızda biraz para kalsın geri çekildiği zaman almak için fırsatınız olsun.

 

ELON MUSK BİTCOİN’İ Mİ SATTIM ÇIKTIM DERSE NE OLACAK 

Bitcoin, Elon Musk’ın açıklamasından sonra 48 bin dolar seviyelerini gördü. 42 bin dolarlar seviyesi geçilince 50-55 bin bandına gelecektir diye enerjisi okunuyor demiştim. Altın ile de ilgili konuşmaya başladı. Piyasaları manipüle eden durumlar diye düşünmeden edemiyor insan. Yarın öbür gün 50 bin dolar seviyelerine geldiğinde ve Elon Musk Bitcoin’i mi sattım çıktım derse ne olacak sizce!? Zaten inanılmaz oynaklık yaşanıyor. Bu dönem enerjileri içindeyken her şey olabilir demiştik. Bu oynaklığın çok yüksek olacağını geçen ay yazmıştım. 16-17-18- Şubat’a tekrar özellikle dikkat çekmek istiyorum. Çok sert hareketlere oynaklıklara dikkat. Genel olarak güvenilir bir durum yok. Ama Bitcoin orta ve uzun vadeli yükseliş trendini sürdürmeye devam edecek enerjisi okuyor.

 

ETHEREUM, BİTCOİN’DEN DAHA GÜZEL PARA KAZANDIRDI

Evet, Ethereum, Bitcoin’den daha güzel para kazandırdı. Ethereum’un enerjisinde Bitcoin’den daha güzel getirisi olacak bir enerji olduğunu da söylemiştim hatırlarsanız. 1700 dolar hedefini geçti önümüzdeki hedef 1940 dolar olarak görülüyor. 1700 dolar destek seviyesi enerjisi okunuyor. Orta ve uzun vadeli yükseliş trendini sürdürmeye devam edecek enerjisi görülüyor.

 

BAKIR-PLATİN

Amerikan teşvik paketinin çıkacağının kesinleşmesiyle birlikte hem bakır hem platin tarafında yukarı hareket oluştu. Enerjilerinden yukarı hareketin devam edeceği okunuyor.

Yorumlar