Kötüye Kullanım Bildir

Ana içeriğe atla

17-18 ŞUBAT İTİBARİYLE AÇIĞA ÇIKACAK ENERJİLER 2021 YILINA DAMGASINI VURACAK


 

Evet… Beklenen bir haftadayız… Çünkü önemli enerjiler içerisine giriyoruz. Bu yılın üç önemli dönemi, daha doğrusu tarihi var. Bunlardan il ki 17 -18 Şubat, diğeri 15-16 Haziran ve son olarak da sizlere söyleyebileceğim 23-24 Aralık tarihleri.

Bir süredir size anlatmaya çalıştım, üzerine eğildim. 17 -18 Şubat’ta etkisine gireceğimiz enerjilerin açığa çıkmaya yakın verdiği sinyalleri ocak sonu ve şubat başı yaşamaya başladık aslında. Öyle ki etkisinde olacağımız enerjiler bütün bir yıla damgasını vurabilir.

Bir süredir tesirine girmeye başladığımız 17-18 Şubat itibariyle daha da tesir alacağımız bu enerjiler, kalıpları ve düzenleri zorlar, düşünceleri tavırları çarpıştırır, değiştirmek ister, gerektiğinde bizi ve yaptıklarımızı etkisi altına öyle bir alır da biz ne olduğunu anlayamadan bir bakmışız ki istifa etmişiz. Almam dediğimizi alır vermem dediğimizi verir, yapmam dediğimizi yapar, söylemem dediğimizi söyler olmuşuz.

Yani bazı şeyleri istemesek de yapmak durumunda kalırız. Tam bu haller oluyorken bir farkındalıkta olabiliyorsak eğer, sadece anlamaya ve yol vermeye, kabullenmeye, bizden gelip geçmesine izin vermeye çalışmalıyız. Neden diye sormamalıyız. Niçin ben dememeliyiz. Beklenmeyen misafiri buyur edip gidene kadar farkındalıkla hizmet etmeliyiz. Yani kabullenmeyi öğrenmeliyiz. Direnmeyi bırakarak belki de bize gösterilen en büyük zenginliği kabullenmeliyiz. Oluyor olması gereken demeliyiz. O zaman bakın ne kadar güzel gelecek acıyı aşk bilmek. Olana mâni olmayın, bırakın sizden geçip gitsin. Belki en iyiye ulaştırmaktır asıl hedefi sizi.

17-18 ŞUBAT İTİBARİYLE AÇIĞA ÇIKACAK ENERJİLER 2021 YILINA DAMGASINI VURACAK

Kalıplaşmış alışkanlıklarımız veya garantide gördüğümüz şeylerde; sıra dışı, beklenmedik ve belki de hayatımıza kökten etki edebilecek değişimler olabilir. Yılın tamamına etkisinin yayılacağını okuduğum enerjileri maksimumda hissedeceğimiz gün geldi çattı. 17 Şubat kapıda. 2021 yılına damgasını vuracak bu enerjiler insanoğlunun aydınlanmasını tetikleyecek, bilinç düzeyini yükseltecek gelişmelerin ortaya çıkacağı zamanlarda olduğumuzu gösteriyor. Özellikle bilim dünyasında ve teknolojik alanlarda yaşayacağımız hızlı gelişmeler, varoluşun kaynağını ve evrendeki yerimizi idrak edebilmek için tüm sınırları zorlayacak gibi görünüyor. Bilim ve teknik alanında önemli gelişmelerin yaşanacağı, geçmişten bugüne varolan kalıpların yıkılacağı, enerjilerin neler yapabildiğini şaşkınlık ve hayretle izleyeceğimiz bir sürece doğru ilerliyoruz.

BU ENERJİLER ETKİSİYLE TARİHTE NELER OLDU BUGÜNE NASIL YANSIYACAK

Tarihte açığa çıkan bu enerjiler döngüsüne bakacak olursak eğer, ekonomik krizler bozulma ve ardından gelen ekonomik reformlar süreci, güçlü görünen ulusların düşüşe geçmesi, buna bağlı olarak bazı önemli kurumların yok olması, demokrasi, konuşma özgürlüğü ve bastırılması arasındaki gerilimsel olaylar, isyankâr sesler toplumun eylem ve söylemleri, muhafazakarlıktan radikalliğe dönüşüm, çevresel, ekolojik ve insani konuların yükselişi, reformları getiren hareketler, insan hakları konusunda protestolar, işçi-işveren sorunlarının artması, bilim ve teknoloji alanlarındaki önemli hatta hızlı gelişmeler, genetik, biyoteknoloji, mekanizasyon, uzay teknolojisi, nükleer enerjide yeni keşifler büyük adımlar atılması, nükleer silahlanmanın tedirgin edici gelişmeler göstermesi, geçmişi muhafaza etmek ile geleceğe yönelmek arasında çelişkiler dolu tartışmaların yaşandığı süreçler gibi durumlar bu kez çok daha güçlü yıkıcı yapıcı etkilerle dolu olarak bugün yarını değiştirip dönüştürmeye yönelik ama bu kez hiç görülmemiş büyüklükte gerçekleşebilir.  

 

BU HAFTA HANGİ ENERJİLERDEN TESİR ALIYOR OLACAĞIZ

 

Haftaya huzursuz, kavgacı, düşünmeden hareket eden, mücadeleci hareketli etkiler altında girmiş olabiliriz. Yine kazalara, sakarlıklara açık bir haftada olacağız enerjisi okunuyor. Aman kar da buz da kayıp bir yerinizi incitmeyin. Bu hafta baş, doyun, sırt, bel, eklem yeri ağrıları olabilir enerjisi de okunuyor.

Ve beklenen yılın ilk önemli tarihi 17-18 Şubat etkisini göstermeye başlayacak enerjiler kişi, olay, durum ve yapıları yeni bir bakışla ele alma zorunluluğunu olabileceğini gösteriyor. Yeni ve eski olan arasındaki mücadelenin artacağı bir süreçdeyiz. Hayatımızın birçok alanında artık bir süredir ocak ayı sonlarından beri etkisini hissetmeye başladığımız değişimi ve devrimleri görmeye başlıyoruz. Özgürlüğümüz kısıtlanmış gibi hissedebiliriz. Fiziksel aynı durumda ruhsal gerilimlere açık olabiliriz. Otorite konumundaki kişilerle anlaşmazlığa düşebiliriz. Bizim isteğimizin dışında daha farklı ve zorunlu değişimler karşımıza gelebilir. Yapmak istemediğimiz ya da yapmam dediğimiz şeyleri yapmaya bizi zorlayabilir bu enerjiler.

Artık iyice güçlenerek zorlu enerjiler yer yüzü üzerinde yer yüzü hareketliliği yaratacak şekilde de dünyanın manyetiği üzerindeki etkisini depremler, doğal afetler, ekonomik devrimler, toplumsal dönüşümlerle bağlantılı olarak da gösterebilir.

Perşembe günü havanın ısınmasını da göz önüne alabiliriz aynı etkiler bizde de görülebilir. Sevgi dolu, şefkatli, merhametli, diğer insanları düşünen, evrensel barış ve sevgiyi ön plana alacağımız, biraz hayalperest etkilerle hareket edeceğimiz bir döneme giriyoruz.

Cumartesi daha ziyade kadınları etkileyecek dişil enerjiyi, modayı, sevgiyi, aşkı temsil eden enerjilerle çevrili olabiliriz. Erkekleri, eril enerjiyi, mücadele etmeyi, savaşmayı temsil eden enerjiler de devrede olacak. Bu arada birbirlerine kafa tutabilme durum enerjisi okuyor söylemeden edemeyeceğim. Bu yüzden kadın-erkek ilişkilerinde çekişmeler, tahammülsüzlük, anlayışsızlık ve sonucu olarak tartışmalar görülebilir. Hafta sonuna doğru bu etkileri görmeye başlayabiliriz. Karşı cinse tahammülümüz düşük olabilir. Çok çabuk parlayabiliriz en yakınlarımızla sevdiklerimizle bile doğru bir iletişim içerisinde olamayabiliriz.

Ancak diğer taraftan da aynı zorlayıcı enerjiler tutkuların da arttığı zamanları temsil eder. Hiç anlaşamayacağınız insanlar bile ilginizi çekebilir. Unutmayın büyük aşklar bile başlayabilir. Kalbiniz boşsa hafta sonuna doğru sizin için çok farklı, sıra dışı enerjilere çekilebilirsiniz. Uzun süreli bir aşk, evlilik varsa tartışmalardan uzak durun derim. Bu enerji etkilerini farkındalıkla davranıp tutkularınızı doğru kullanarak, aranızdaki uyum ve sinerjiyi arttırmak için kullanabilirsiniz.

Pazar günü itibarıyla iletişimde yaşadığımız sıkıntı ve problemler geride kalmaya başlayacak. Daha hızlı hareket etmek isteyebilir ve düşündüklerimizi hayata geçirebiliriz.

Herkese bol şans ve fırsatlar getirecek dönüşümü ve değişimi hayatınıza sonsuz teslimiyette alabileceğiniz harika bir hafta dilerim. Sağlık ve sevgiyle kalın.

 

 

Yorumlar