Kötüye Kullanım Bildir

Ana içeriğe atla

YILIN İLK HAFTASI OLAN 4-10 OCAK HAFTASINDA BİZİ NELER BEKLİYOR? NELERE DİKKAT ETMELİYİZ?

 Yeni yılın ilk haftasına gündelik işlerimizin önem kazanacağı bir gün ile başlayacağız. Daha hızlı hareket ederek toparlayacağımız işlerimiz olacak. Hizmet ettiğimiz alanlara yönelerek biraz daha iş bitirmeye yönelik hareket edeceğiz.

 

Salı günü obsesif takıntılı bir günde olabiliriz. Derin konular üzerinde yoğunlaşabiliriz. Düşüncelerimizde önemli dönüşümler fikirlerimizde değişimler olabilir.

 

Salı gününden itibaren ilişkilerde denge kurma mekanizmamız devreye girebilir. Perşembe günü de dahil karşı taraftan onay beklediğimiz işler gündemimizde olabilir.

 

Perşembe günü cuma gününü de kapsayarak cumartesi günü öğlene kadar parasal konularla ilgili olabiliriz. Maddiyat önemli olacak. Aslında perşembe günü parayla ilgili konuların öncelik kazanacağı önemli bir sürece merhaba diyor olacağız. Bu süreç muhtemelen Mart ayı sonrasına kadar devam edebilir. Parasal konularda risk almak istemeyeceğiz, adım atmada kararsızlık enerjisi bizi yönetiyor olacak. Bu da güvende hissetme eksikliği enerjisinden kaynaklanacak. Bu da bazı fırsatları kaçırmamıza sebebiyet verebilir. Ama aynı zamanda dikkatimiz bize keyif veren alanlarda da olacak.

 

Cumartesi ve pazar günleri daha çok gezme keyif alacağımız şeylere özlem ve istek duygularıyla dolu olabiliriz. Bunları yapamayacağımız için hafta sonu sosyal medya mecralarıyla daha bir haşır neşir olabiliriz.

 

Cuma günü ilişkiler öncelikli olarak devrede olabilir. İş hayatımıza bu alandaki ilişkilerimize  daha fazla önem verebiliriz. Bağlantılı olarak da parasal durumumuza önem vereceğiz. Bugün duygularımızı göstermek açısından zor bir gün olabilir. Sevgi, aşk sözcükleri sarf edemeyebiliriz. Bu da biraz her şeyi sorumluluk gibi görmemizden kaynaklanacak enerjisi görülüyor. Kendimizi güvende hissetmeden karşımızdakilerle konuşmak, kendimizi açmak istemeyeceğimiz bir gün enerjisi var.

 

Cuma günü ayrıca açığa çıkacak bazı enerjiler bugün ve önümüzdeki iki hafta boyunca yeniliklerin ön planda olabileceğini söylüyor bizlere. Bilim, icat, teknoloji konuları önceliğimiz olabilir. Bu da bize sosyal çevremizle daha ilgili olabileceğimizi ve dijital mecralarda daha fazla fikir ve düşüncelerimizi paylaşacağımızı gösteriyor.  Arkadaşlarımızla olan iletişimimiz öncelik kazanacak. Farklı olana ilgi duyacağız. Toplumsal konularda fikir sunmak daha özgün ve özgürlükçü konuşmak isteyebiliriz.

 

Hafta sonu konuşmalarımıza kurduğumuz cümlelere dikkat diyorum. Çünkü toplumsal konularda çabuk tepkiler verebileceğimiz enerjilerin etkisinde olabiliriz. Sivri dilli olmayalım.  Pazar günü özellikle görev adamı gibi davranma dürtümüz ön plana çıkabilir. Bu da biraz bardağın boş tarafına bakmaktan kaynaklanacak. Bizi bu duyguya yöneltebilecek enerjilerin etkisi altında olacağız.   

 


Yorumlar