Kötüye Kullanım Bildir

Ana içeriğe atla

YENİ AŞILAR BUGÜN TÜRKİYE’YE GELDİ, ENERJİSİ OLUMLU OKUNUYOR


 

Bugün Çin’den 6,5 milyon Sinovac yeni tip Covid-19 aşısı Türkiye’ye geldi haberlerini okuduk. Aşıların Türkiye’ye gelmesiyle birlikte güvenilirlik testi süreçleri başlayacak. 14 gün sürecek bu aşamanın ardından aşılar güvenli bulunursa acil kullanım onayı çıkarılacak. 14 Ocak’ta yapılmaya başlanan Sinovac aşısının ilk dozu 1 milyon 200 binden fazla kişiye uygulanmış.

Hepimiz kaygılıyız çünkü yan etkilerini net bilmiyoruz. Bu aşıyı olup korunmayı çok istiyoruz ama bir de bağışıklık sistemi ve alerjiler üzerine etkisini düşünüyoruz. Daha da büyük kaygılarla bakanlarımız da var. Dünya çaresizce aşılanıyor ve bizler de sıramızı beklerken sorguluyoruz. Ben de kendimce aşıya dair bir enerjisi çalışması yaptım. Bugün de öncesin de gelen ve olanların deneyimlediği şimdi de bir bölümümüzün deneyimleyeceği aşı konusuna yönelerek enerjisinden aldığım hisle bize, kitlelere sirayet edecek cinste kötü olumsuz bir etkisi olacağı görülmüyor. Çin bizi sağlıkla ilgili korunma anlamında destekleyecek enerjisi olumlu. Çin ile enerjilerimize baktığımızda iyicil enerjiler okunuyor. Bu da aşıyla ilgili bir hasar göreceğimiz yönünde bir etkisi görülmüyor. Bu yeni tip aşılar bir süre etkili sonra yeniden üzerinde çalışılmalı virüs mutasyona uğradıkça yenilenmeli enerjisi veriyor.

Yeni tip aşılarda avantaj olarak kimsenin bir hastalığı kimseye geçmiyor olacak enerjisi okunuyor. Bu aşıların önemi, insanların plazmasından ayrıştırılarak hazırlanıldığı için bilim adamlarının çalışmalarından anlayabildiğimiz kadarıyla çok özenli, titiz çalışılıyor ve yeni teknikler kullanılıyor olmasında. Bu da işte plazmasından faydalanılan kişilerin tehlikeli bir hastalığı varsa başka kişilere geçmeyecek anlamına geliyor. Yerli aşıda bu teknikler kullanılamıyorsa risk oluşacak mı sorusu beliriyor.

Çin aşılarını olmakla ilgili ciddi tereddütlerimiz de var. Çok ciddi bir bağışıklık sistemi hastalığı olmayan çok kapsamlı bir alerji sorunu olmayan kişiler, başta sağlıkçılar olmak üzere bu aşıyı oluyorlar. Ne yapalım diye konuşuyoruz ya kendimizle birbirimizle işte ben de naçizane diyebilirim ki aşının var olan etkisinde hissedilen büyük bir yan etki sonradan çıkması muhtemel bir ağır yan etki hissedilmiyor. İnşallah da böyle olur. Kendinizi iyice tartın iç sesinizi iyi dinleyin. Ben de öyle yapacağım. 

Sağlıkla, sevgiyle kalın.

Yorumlar