Kötüye Kullanım Bildir

Ana içeriğe atla

SORULARINIZI CEVAPLIYORUM


Bana bazı sorular soruyorsunuz özellikle DM’den. İlginize, merakınıza çok teşekkür ederim. Tek tek cevap vermem mümkün olamayınca ben de tüm sorularınıza bir yazı hazırlayarak cevap vermek istedim. Bundan böyle sizden gelen soruları belli aralıklarla bir yazıda toplayarak yanıtlayacağım. Bugün deprem, bitcoin, altın, gümüş, borsa, eğitim, seçim olacak mı, kuraklık, Azerbaycan-Ermenistan savaşı, emlak, aşk ilişkileri gibi konu başlıklı sorularınızı derledim ve tek tek yanıtladım. 


İlk olarak "Deprem olacak mı? Ne zaman?" sorusu üzerinde durmak istedim. Önümüzdeki günlere dikkat diyerek başlayalım. Çünkü eğer yer bilimciler de buna dikkat çekiyorsa ilk olarak korkutmak için değil ama yer hareketlerine neden olan enerjiler gösteriyor ki bu hafta içi deprem beklenebilir ve bu yıl boyunca görülebilecek depremlerin sayıları artabilir. Genelleme yapmak gerekirse de orta ve yüksek ölçekli depremler ağırlıkta olabilir enerjisi güçlü olarak hissediliyor.


Kuraklıkta 2 yılık bir döngünün içerisindeyiz. Enerjiler bize kasım ayından sonrasının daha da zorlayıcı olabileceğini gösteriyor.


Evet, dünyanın ve Türkiye'nin manyetik alanına etki edecek enerjilerden ötürü elektrik ve elektronik aletlerde bozulmalar, dönem dönem elektrik kesintileri görülebilir. 


Azerbaycan-Ermenistan savaşı ne olacak diye çok soruyorsunuz. Ermenistan üzerinde askeri konularda zorlanma görülüyor. İsyan ve yenilikler görülecek. 


Bir Arap Baharı daha yaşanır mı diye soruyorsunuz. Buna evet diyeceğim çünkü insanlığın uyanış sürecinin bazı etkileri vardır. Bu süreçler de Arap Baharı gibi dönemler yaşatır. Korkuyla değil de bir süreçlere yeni bir uyanış dönemi olarak bakabilmemiz gerek belki de. 


Ve yılın konusu dijital paralar... En çok sorulan soru ise Bitcoin'de neler olacak? Bitcoin uluslar arası piyasada 2021 yılında öne çıkacak ve ocak- şubat aylarını iyi takip edin. Şubat ayı daha belirleyici olacak enerjisi var. Çok sert hareketleri  olacak ve yılın genelinde gündem oluşturacak. 


Altın ve Gümüş'e gelirsek. Evet daha öncede söylediğim gibi uzun vadede yıl geneline bakarsak artış enerjisi yüklü. Gümüş için de özellikle ocak-şubat aylarını iyi takip edin derim.


Yatırımlarınızı mümkünse tek bir noktaya yapmamanızı tavsiye ederim. 


Türkiye’de piyasalar nasıl olur sorunuza cevap olarak borsa açısından risk taşıyan bir hafta olduğunu söyleyebilirim. Manipülasyonlara açık bir hafta olabilir. Şirket ve kurumlarla ilgili kritik durumlar söz konusu olabilir. 


Bu yıl çocukların sağlığını ilgilendiren konular da gündemde olabilir.


Bu hafta ve önümüzdeki hafta girişimlerinize yönelik sorduğunuz sorularınıza cevaben diyebilirim ki enerjiler hem zorlayacak hem olumlu sonuçlar aldıracak. Yani mücadele etmeye hazırsanız, kendiniz için atacağınız adımlar olumlu sonuçlana bilirlik.


Emlak sektöründe bazı hareketlilikler olacak. Enerjiler fiyatlarda aşağı ivme veriyor. Ama ilgi devam edecek enerjisi var.


Bankalar, krediler, borçlar üzerine yönelen enerjiler de olduğu için burada bazı yaptırımlar oluşabilir.


Okulların açılmasıyla ilgili riskli bir enerji sezinleniyor. Bu da ertelemeler devam edebilir hissi veriyor.  Yılsonu daha önem kazacak bu konuda. Özellikle kasım ve aralık ayları önemli.


Hükümetle ilgili sorular yöneltiyorsunuz çoğunlukla seçim ne zam diye soranlar için cevaplamaya çalışayım. Bu yıl erken seçim olabilirse yılsonu olabilir kasım ve sonrası belki. Ama mayıs gibi bunun konuşulmasına, yükselen sesler neden olabilir enerjisi de var. 


Bu hafta aşk ve özel ilişkilerimiz açısından güzel hatta şanslı denilebilecek bir hafta. Keyifli geçebilir.


Pazartesi ve perşembe günlerini önemli başvurularınız, tanıtım, duyuru, pazarlama, satış faaliyetleri ve ithalat-ihracatla ilgili konular için bu günleri değerlendirilebilirsiniz. Sonraki günler zor geçecek enerjisi var.


Zorlu enerjilerle örülü olacak bir yıldayız. Evet ama hayatımızda çoğu zaman zorlu dönemlerde yaptığınız girişimler daha doğru ve iyi sonuçlar vermemiş midir? Bunu da bir düşünün.


Ani hava değişiklikleri oluşturacak enerjiler etkisine girebiliriz ve soğumalar görülebilir.


Yeryüzü hareketleri yaratan enerjiler hakim olduğu için kazalar, ani sarsıcı olaylar deprem başta olmak üzere toprakla ilgili sıkıntılar ve yeraltı patlamaları madenler volkanik patlamalar olabilir. Demiryollarında sorunlar, araba ve motosiklet kazaları görülebilir.


Bir diğer soru Türkiye Türki Cumhuriyetlerle daha fazla yakınlaşacak mı? Evet, Türkiye'nin, Türki Cumhuriyetler ile ilişkileri çok daha artacak. Enerjiler özellikle 2022’den sonra çok daha güçlü ilişkiler kurulacağını gösteriyor.


İşsizlik bu yıl maalesef pek düzelmeyecek bir konu. Enerjilerin etkisiyle işçi işveren sorunlarının artabileceği bir yıldayız. Grevler olabilir. 


Uçak kazaları riski yaratan enerjiler vardı ve hala devam ediyor.


Avrupa Birliği için 2021, 2022 ve 2023 yılları kolay geçmeyecek. Enerjileri okuduğumda ilk günden beri yeri geldikçe söylüyorum Avrupa Birliği'nin sonu geliyor.


Son olarak da Suriye ile ilgili sorularınızı yanıtlıyım. Suriye'de iç savaş daha çok karışabilir enerjisi güçlü ve özellikle yılsonu kasım, aralık gibi Suriye daha da karışacak enerjisi var. Esat rejimi gidebilir enerjisi güçleniyor. 


Yorumlar