Kötüye Kullanım Bildir

Ana içeriğe atla

İHANETLER, EGOSAL HAREKETLER GÖRÜLEBİLECEK VE ZAMANI İYİ YÖNETMEK GEREKECEK BİR HAFTA BAŞLIYOR


 

Ocak ayının öneminde seyretmeye devam eden enerjilerle yeni bir haftaya giriyoruz. Yılın en önemli aylarından biri dedik ocak ayı için Amerika’da 20 Ocak’ta görev devir teslimde beklenen büyük olaylar olmadı önlemler alındı. Ama dünyaya baktığımızda bu önemli ay enerjileri etkisinde İspanya’da patlama, yanardağ hareketlenmesi, Irak’ta bombalanma ardından Türkiye’de depremler, Rusya’da insanlar tepkilerini göstermek için sokağa döküldü derken olması olası dediğimiz enerjisel etkiler yaşandı. Bu haftaya gelince, zamanı iyi yönetmek, iletişim de sorunlar, ihanet ve egosal hareketler, gerginlikler, liderler ve ünlüler dünyasına ilgi ile borsa, altın, doları etkileyebilecek olaylar gündemde olabilecek.

 

Haftaya iletişimi yüksek enerjiler etkisinde başlıyor olacağız. Ticari faaliyetler, anlaşmalar, bir araya gelip değerlendirmeler neler yapabilirize bakmalar olacak. Günü, zamanı yakalama, olayların gidişatına göre zamana uyumlanma, önlemler alma çalışmaları ve zamanı iyi yönetme çabası gündemimizde olabilir. Toplumu harekete geçirecek olaylar yine görülüyor olabilir.

 

Bu haftaya bakışta ilk önemli gün salı günü. Dünya da hükümetleri liderleri etkileyecek beklenmedik olaylar gelişebilir. Düşünmeden atılabilecek adımlar, devletleri etkileyebilecek parasal, finansal, bütçe açıkları yaratabilecek gelişmeler görülebilir. Buna bağlı olarak belki halkı grev, eylem, protesto yapmaya götürebilecek enerjiler tesirinde olunabilir. Ulaşım sorunları özellikle kargo, kurye gibi aracı şirket ve kurumlar ve onların sistemlerinde birtakım aksaklıklar görülebilir. Yine patlamalar söz konusu olabilir.

 

Ocak ayının genel gündemi olmasına yönelik konuştuğum bir diğer husus da yine beklenmeyeni beklemeliyiz durumu bu hafta içinde geçerli. Bu bağlamda hayal kırklıkları, aldanmalar, aldatılmalar, ihanet durumları olabilir, ünlüler dünyasından da bunları duyabiliriz. Karar verememe duygusu çok hissedilebilir. Yakınlarınızdan bile ihanete uğrayabilirsiniz. Bu üst düzey resmi makamlar içinde geçerli bir ihanet durumu olabilir. Hayatımızda bizi kaybolmuşluğa kime neye güveneceğimizi bilememe duygusuna çekebiliriz. Ve parasal olarak da yatırım yapmaya elverişli bir gün değil.

 

Perşembe gününe de dikkat çeken enerjiler okuyorum. Parlayan yıldızlar yani liderlerden tutun sahne dünyasının ünlülerine kadar bu alanlara ilgi gösterilecek bir döneme girebiliriz. Bu enerjiler etkili olarak egomuza dokunuyor olacak. Kendimizi gösterme, öne çıkma isteği fark edilme arzusu hissedebilir bu güdülerle göre hareket edebiliriz.

 

Perşembe ve cuma günü bu anlamda önemli. Olayları yine abartılı görebilir büyütebiliriz. Kanunlar ve kurallar, eğlenceli olaylar ve çocuklarla dikkat çekebilir. Gergin ortamlara, tartışmalara, ateşli alevli anlara dikkat. Askeri konular da gündeme gelebilir. Sağlıkla ilgili bu dönem dünya genelinde salgınla ilgili artış haberleri alabiliriz. Ateşli hastalıklar, grip, kalp damar sağlığı üzerine etki edebilir enerjiler okunuyor.

 

Ayın sonuna geldiğimizde altın ve dolar da bazı hareketlilikler olabilir gözüküyor. Ekonomi de özellikle borsa üzerine düşen enerjilerde dikkat sinyalleri okunuyor. Borsa gündemde olacak. Halkın parasal gücüyle ilgili ekonomik konular gündemde olabilir. İletişimsel konularda, iş ve arkadaş ilişkilerimizde ve özel ilişkilerimizde yanlış anlaşılmalara açık olacağımız bir cuma enerjisi var. Hafta sonu da benzer durumlar olabilir. Bu gerilemeyi ifade eden enerjiler tuhaftır ama hem eğlendiri hem de gerici stres veren enerjilerdir. Hani çok gülünce ardından ağlarsınız ya da aynı anda gelir gülerken ağlaya başlarsınız işte öyle etkiler bunlar. Bu hafta bir de bilgi, veri ve keşiflerle ilgili sorunlar, elektrik, elektronik, dijital aletlerde bozulmalar olabilir.

 

Sağlıkla sevgiyle kalın…   

 

Yorumlar