Kötüye Kullanım Bildir

Ana içeriğe atla

ENERJİ OKUMASI İLE 11-17 OCAK HAFTASINA GENEL BAKIŞ


Evet, ocak ayı önemli bir ay demiştik. Amerika’da yaşanan olaylarla bu sürecin başladığını gördük. Ve 11-17 Ocak haftasına etki edebilecek enerjileri okuyarak bir bakalım istedim. Bu hafta önemli bir hafta alacak. Yeni hedeflere odaklanma haftası diyebilirim. Hayatımızda amaç ve hedeflerimize odaklanabileceğimiz ve planlı aynı zamanda disiplinli ve kontrollü davranarak geçirebileceğimiz bir hafta. Ama tabi enerjiler bize risk alma diyor. Fikir ayrılıklarına radikal duruşlara ve doğabilecek sorunlara dikkat etmeliyiz. Garantici adımlar atmak isteyeceğimiz günlerden geçeceğiz. Böyle zamanlar toplumsal sınavlarda içerir. Sosyal hiyerarşik düzen, devletle ilgili konular, düzeni sağlamakla ilgili çalışanları özellikle kapsıyor olacak enerjilerle yüklü günler olabilir. İş dünyası, yöneticiler, kurumlar, organizasyonlar, finans, piyasalar, muhasebe ve inşaat sektörü, endüstri alanları bu enerji kavuşumlarına bağlı oluşan enerjilerden etkilenecekleri günlerde olacaklar. Bu alanlar değişimlere ve krizlere açık görünüyor. Toprakla ilgili sorunlara doğal afetlere dikkat. Havalar soğuya bilir beraberinde değişimler görülebilir. Bizi zorlayan enerjisel blokajlar olabilir. Mantetik alan etkisindeyken yapılacak bir şey göremediğimizde durum ve şartları fazla zorlamayalım derim. Finansal konularda da çalkantılar görülebilir enerjisi var. Sorumluluklar ön plana çıkabilir. Bu beraberinde gösterecek ki halkında sorumlulukla hareket etmesine gerek duyuluyor. Yaşanan olaylara karşı da çabuk ekti altında kalabileceğimiz, enerjimizi bu yüzden düşürebileceğimiz, moralimizi bozabileceğimiz depresif olabileceğimiz dönemler geçirebiliriz. Dış ilişkilerde rakip ülkelerle ilgili anlaşma ve sözleşmelerle ilgili ticari anlaşmaların da belki gündemde olması söz konusu olabilir. Hukuksal olaylar ön planda olabilir. Dini konular ilginç durumlar gündeme gelebilir. Demiryolları, araba, motosiklet kazaları, patlamalar olabilir. Öğrenci ve öğretmenlerle ilgi konular öne çıkabilir. Gayrimenkul sektöründe de düşüşlere sebep olabilir.  

 

 

İŞ DÜNYASI, EKONOMİ VE FİNANS ALANLARINDA OLAYLAR HIZ KAZANACAK

En dikkat çeken alanlar iş dünyası, yöneticiler, ekonomi ve finans alanları. Bu da şu demek oluyor,  bu hafta ve hatta önümüzdeki haftaya da etki edeceği hissedilen enerjilerin yoğun etkisiyle hız kanacak alanlar bu alanlar olacak. Hem çalışma hem de sosyal alanlarımız bu dönemde biraz olumsuz etkilenebilir. Madencilik, inşaat sektörü belki belediyelerde çalışanlar için biraz durağan geçebilir, işler yavaşlayabilir. Finansal yönden biraz zorlandığımız bir dönem olabilir. Bu da biraz moralimizin bozuk olmasına neden olabilir. İşsizlik ve bürokratik işlerle ilgili zorlanmalar olabilir. Yasalar geliyor ama uygulanması biraz zorlanıcı enerjiler etkisinde olabilir.

 

YERYÜZÜ HAREKETLİĞİ VE AFETLER GÖRÜLEBİLİR

Bu okunan enerjiler arasında hakim olan durum ağırlıklı olarak da beklenmeyeni beklememiz gerektiği anlamına geliyor aslında.  Bu doğal afetler ve olumsuz hava koşulları beraberinde de doğabilecek afetler olarak anlamlanıyor. Hava soğuyabilir. Toprakla ilgili alanlar ve deprem gündemimizde olabilir. Yeryüzü hareketliliği ön plana çıkabilir. Yangın, patlama olayları artabilir. Demiryolları, araba ya da motor kazaları olabilir. Yani bu enerjiler bir yandan da dip nokta işaretleri veriyor. 

 

 

SAĞLIĞA DİKKAT

Mevsimsel de olan ateşli hastalıklar ya da soğuk algınlıklarına, mikrobik hastalıklara karşı biraz temkinli olalım. Bu tarz enerjisel kavuşumlar bu tip hastalıklarda ve tabi pandemi anlamında artışa da sebep olabilir. Bu bir uyarı sadece pandemiye bağlamak da doğru olmaz çünkü zaten mevsimsel durum söz konusu. Ama temkini elden bırakmayalım. 

 

ÜLKELER ARASI İLİŞKİLER AGRESİF OLABİLİR ASKERİ GÜNDEM HAREKETLENEBİLİR

Bu dönem oluşan, etkisi bir iki hafta sürebilecek enerjiler, aslında bize çok şey anlatıyor. Bu dönemde ülkeler arası ilişkilerde gerginlikler, rakip ülkelerin gündemde olabileceği siyasi ve mali ilişkilerin anlaşma ve sözleşmelerin belki ticari anlaşmaların konuşulacağı bir enerji yoğunluğu var.  Hukuki davaların ön plana çıkacağı bir dönem olabilir. Askeri alanlar hareketlenebilir. Ülkeler arası agresif olunabilir. Ters enerji etkileri hakim olabilir. Aynı zamanda ülke sınırlarına yakın alanlara bazı askeri hareketler yapılabilir. Askeri olay ve yatırımlar alım satımlar gündeme gelebilir.

 

FİKİR AYRILIKLARINA DİKKAT

Ayın 12’sinde salı günü devreye gireceği sezilen enerjiler hayata farklı bakmak, radikal kararlar almak, keşif ve icatlar üzerine önem kazanıyor. Tabi bu arada fikir ayrılıkları ve alınabilecek radikal kararlar kişileri zorlayabilir.

 

KADINLARLA İLGİLİ ALANLAR ÖN PLANDA OLACAK

Perşembe günü olumlu ve pozitif enerjilerle yüklü olacak. Bu da kadınlarla ilgili alanların ve kadınların ön planda olabileceğini işaret ediyor. İlişkilerde biraz daha olumlu olacağız. Ama biraz finansal olumsuzluklar oluşabilir enerjisi de var.

 

YILIN ÖNEMLİ AYLARI

 Hep söylüyorum bir daha yinelemek istiyorum. Bu yılın ocak ve şubat ayları, mayıs ve haziran ayları çok önemli enerjisel etkilere açık aylar. Bunun devamında temmuz ve ağustos aylarına girerken de çok rahat olamayabiliriz. Ve enerjiler yıl sonunda da kasım ve aralık aylarında önemli durumlar oluşturacaklar. Bunu da yineledikten sonra hepinize sağlık kalın diyorum.

 

Sevgiler…

 

Yorumlar