Kötüye Kullanım Bildir

Ana içeriğe atla

ÇALKANTILARIN OLACAĞI YİNE DÜRTÜSEL HAREKETLERİN OLABİLECEĞİ GÜNLER GELİYOR


 Şu an etkisinde olduğumuz enerjiler beynimizi her iki yönde çalıştırmaya yönelik bizi geliştiren enerjiler. Disiplin, disiplin, disiplin enerjisi çok güçlü okunuyor. Disiplini olmayan için önümüzdeki dönem piyasalar çok zorlayıcı olabilir. Piyasalarda ocak ayının 13’ünde başlayacak dediğimiz “Dönüş” dönemi başladı ve bununla ilgili sorular aldım. Bazı noktalarda aydınlatmaya ihtiyaç olduğunu gördüm. Bugün biraz neye ne yöne ne anlamda bir dönüş onu açmaya çalışacağım. Artık enerjiler piyasaların daha bir doygunluğa geldiğini gösteriyor bizlere. Bu anlamda bir dönüş var bir kere. Yani önce güzellikler gelir kazandırır, ardından hayal kırıklıkları başlayabilir demektir bu dönüş. Bu durumda etki eden enerjiler, netlik olmayan anlar etkisi yani bulanıklık etkisi yaratır. Olaylar örgüsünü durumun neye dönüştüğünü net hissedemez, sezemezsiniz. Her kazanç döneminin arkasından bir kayıp dönemi vardır. İşte öyle enerjilerden geçtik, geçiyoruz. Etkisinde olduğumuz bu dönüş yaşatacak enerjiler özellikle borsayı ifade ediyor. Bu haftaya baktığımda da kontrolümüzün dışında gelişecek enerjiler hükmedecek hissi alıyorum. Kişisel enerji alma durumlarınızda çok etkili. Herkes para kazanırken ne olduğunu anlamazsınız bir anda para kaybedebilirsiniz. O anda enerjinizi etkileyen bir etki almanız durumu vardır. Ayın 29-30’undan itibaren enerjiler artık sorunların başlayacağını gösteriyor ve şubat ayı sorunlu geçecek. Hareketlilik enerjisi var kalbi kaldırmayanlar dikkatli olsun. Çalkantıların olacağı yine akıl sınırlarının dışında dürtüsel hareketlerin olabileceği günler geliyor. Bu hafta pek çok varlıkta aşağı yukarı hareketlilikler görülebilir enerjisi okunuyor. Ay sonunda bu Bitcoin için çok daha fazla hızlanabilir enerjisi var. Belki sınırlamalar getirebilirler. Çıkışları satış fırsatı düşüşleri de alış fırsatı olarak görebilirsiniz. Aradaki marj yüksek olabilir. Kararsızlık ve belirsizlik enerjisi yoğun olarak okunuyor. O dönem geldi. Gelin şimdi piyasalara genel bir bakış yapalım.  

 

HER YATIRIMCI BİR MEDİTASYON TEKNİĞİ EDİNMELİ

 

Genelde herkes dürtülerle hareket edebiliyor. Ama bilinçli olunursa o dürtüyü yönetebiliyorsunuz büyük ölçüde. İçinizden gelen al dürtüsüne eğer bilinçli olmanıza rağmen karşı koyamıyorsanız o noktada en azından daha sınırlı alıyorsunuz daha az zarar ediyorsunuz. Bunu bana nasıl yapıyorsunuz diye soruyorlar. Ben danışanlarıma işte bu noktada yardımcı olabiliyorum. Enerjilerini okuduğumda ya da onlar bunu bana sorduğunda şu tarihte bunu yapmak isteyeceksiniz ama bu size olası gelecek enerjinizde zarar ettirecek görünüyor diyorum. Böyle fayda sağlıyor enerji okuması. Kendinizi iyi tanımalı nerede nasıl zaaflar göstereceğinizi iyi bilmelisiniz. Bunu da piyasada işlem yaparken görebilirsiniz ve kendinizi tanımadığınızı fark ettiğiniz durumlarda gördüğünüzde kendinizi o anları iyi tahlil etmelisiniz. Yeni yatırımcılar özellikle küçük paralarla girse iyi olur. Kaldıramayacağınız kayıplarla karşılaşmamak için. Kişiliğinizle sistem arasındaki ilişkiyi iyi bilmeniz gerekiyor.

Aslında her yatırımcının bir meditasyon tekniğinin bir meditasyon alanının olması gerektiğini düşünerek bunu öneriyorum. Birkaç dakika bile olsa bir nefes kontrolü önemli hataları engelleyebilir. Bunlara değinmişken önümüzdeki hafta başlayan ve etkinleştikçe sağlığa da dokunabilecek enerjilerden söz etmek istiyorum. Özellikle biraz önce söylediklerimi anlatma sebebim bazı yatırımcılar eğer kalp damar hastalıkları varsa etkilenecekleri günlerdeler kendilerine dikkat etsinler. Çünkü herkes bu stresi kaldıramayabiliyor.  

 

BİTCOİN VE ETHEREUM’UN VERECEĞİ TEPKİ

ÇARŞAMBA GÜNÜNE KADAR BELLİ OLUR ENERJİSİ VAR

 

Bitcoin ve Ethereum ile ilgili bir uyarıda bulunmak istiyorum. Bitcoin cuma günü 29 bin dolar’lara geldi. Bu seviyelerde bir kısım piyasaya girmemiş, 42 bin’e kadar çıkışta yer almamış kişiler, bir hafta önce 40 bin dolarlardaydı burası şimdi ucuzladı alayım diyebilir. Buradan hafif bir yukarı hareketi olacak enerjisi var ama eski seviyesine gelmeyebilir. Eğer eski seviyesine gelmezse bu sezgisel olarak da burada bir düşüş olacağını düşündürür. Önümüzdeki günlerde bir tavan yapıp yapmadığını göreceğiz. Oradaki hareket bitmedi enerjisi var. Ethereum’da da benzer hareketler görüldü.  Enerjilerine bakılırsa çarşamba gününe kadar netleşme görülebilir.

 

FAİZLER 3-4 AY AYNI KALABİLİR ENERJİSİ OKUNUYOR

 

Bu arada faizler enerjiler doğrultusunda söyleyebilirim ki beklenmedik bir olay gerçekleşmediği sürece 17 seviyesinde bir 3-4 ay kalabilir. Enflasyondan bir miktar daha yükselebilir enerjisi de okunuyor. Ama ortak beklentiler göz önünde tutulduğunda Haziran’dan sonra yılın ikinci yarısına yönelik faizlerde bir düşüş beklentisi var enerji durgun olsa da beklenti doğrultusunda olabilir sezgisi de veriyor.

 

2021’DE GİRECEĞİNİZ HİSSE SENEDİNİN EN AZ YÜZDE 35-45 ARASINDA

BİR GETİRİ SAĞLAMASI ÖNGÖRÜNÜZ OLMALI

 

Borsa da çok hızlı bir çıkış oldu bir geri çekilmesi bir nefes alması gerçekleşebilir enerjisi okunuyor. Mart ayıyla birlikte şirketlerin bilançoları da gelmeye başlayacak. İnsanlar daha iyi görmeye başlayacaklar. Çok az hisse senedinin faizin iki katı getiride olabileceği enerjisi okunuyor. Bu da yine şunu düşündürüyor eğer yüzde 17 ile risk almadan mevduattan alabiliyorsanız riski bir varlığa yatırım yaptığınızda bunun en az iki katı bir getiri elde etmelisiniz. Onun için de gireceğiniz hisse senedinin 2021 için en yüzde 35-45 arasında bir getiri sağlaması öngörünüz olmalı.

 

DÖVİZDEKİ YATAY HAREKET TL MEVDUATA DOĞRU KAYILABİLİR ENERJİSİ OKUNUYOR

 

Dövize gelince eğer Amerika ile ya da Avrupa Birliği ile çok ters anlaşmazlıklar olmazsa o tarafta enerjisi soluk stabil görünüyor. Hatta bu dövizdeki yatay hareket biraz daha sürerse insanlar bozup tl mevduata doğru bir kayma gösterebilirler. Bunun içinde hükümet reformlarına bakacaklardır ne kadar istikrarlı diye.

 

AMERİKA’NIN TEŞVİK PAKETİNİN VE ON YILLIK TAHVİL FAİZİNİN MIKNATIS ETKİSİ

Gümüş, altın, bakır ve platin tarafı ise tamamen Amerika’nın teşvik paketine odaklanmış durumda. Bu mıknatıs etkisi sanki enerjiyi böyle anlatabilirim sanırım. Teşvik paketinden çıkacak sonucu ve Amerika’nın on yıllık tahvil faizini izlemeniz gerekiyor. Oradaki yükselişler değerli madenler ve emtialar üzerine negatif olarak yansıyacaktır ve oradaki yükseliş bunlarda fiyat düşüşüne neden olabilir. Yakından takip etmeniz gerekir. Dikkat ederseniz altının düştüğü gün Bitcoin’de Ethereum’da düştü.  Bir de bir yıl kadar önce yazmaya başladığım bugün gerçekleşen görünür halde olan gümüş dönemi başladı. 

 

Yorumlar