Kötüye Kullanım Bildir

Ana içeriğe atla

BİRÇOK MEVZUNUN İÇİÇE GEÇTİĞİ BİR TÜNELDEN GEÇMEKTEYİZ


 

Evet hoş geldi 2021... Artık çoğu insanın öncelikleri, önem verdiği şeyler güvenlik algısı, değer yargıları değişmeye baladı. Başlamadıysa da emin olun var olan ve gelecekte var olacak enerjilerin etkisiyle herkes bu değişim ve dönüşüme yeni dünya düzenine uyumlanmak durumunda kalacak. 

 

HANGİ ENERJİLER DÖNEMİNDEYİZ?

Bu arada en dikkat çekici durumlardan biri de insanların her geçen gün sayıları artarak daha kırsal alanlara yönelmeleri. Ve yine her geçen gün yerel tohumun, tarımın kıymetinin anlaşılıyor olması enerjisi. Susuzluk, kuraklık insanları artık ciddiye almaları gerektiği ölçüde endişelendiriyor. Böylece yavaş yavaş düşündürücü, öğretici, zorlayıcı, akıllandırıcı, çaba sarf ettiren enerjiler deneyimleniyor. Bugün yaşadığımız kuraklıktan anlaşılacağı üzere önündeki altı ay ve özellikle de 2021 yılı kasım ayından sonra bu konudaki asıl sorunlarla yüzleşeceğiz. Bu yıl bu enerjiler sık sık tetiklenecek ve dolayısıyla bizim manyetik alanlarımızı da etkileyecek. Bu açıdan özellikle ocak ayı dikkat çekiyor ve enerjiler çok hareketli. 

 

DEĞİŞİMLER HATTA ANİ DEĞİŞİMLER SÖZ KONUSU

Türkiye’nin komşularını, medyayı, eğitim öğretimi ve ülkenin başındakileri işaret eden enerjiler de etkin. Ayrıca enerjiler, özellikle gençleri, sokakları, sporu, yargı, dini konular, elçilik yapan kişileri de işaret ediyor. Meclis, sivil toplum örgütleri, vakıf ve dernekler, ekonomi, piyasalar, finansal zorluklar, ithalat ihracat, ülke hazinesi, iktidarı destekleyenler, ülkeyi yöneten kişilerin yardımcıları etkilenecekleri enerjilerle çevrili. Bu enerjiler, değişimleri hatta ani değişimleri temsil ediyor. Yani ülkenin yönetiminde, yönetim biçiminde bazı değişimler olabilir. Yüksek öğrenim konularına da işaret eden enerjilere bakarsak Boğaziçi Üniversitesi'ne uzun yıllar sonra kurum dışından rektör atanması ve yaşananlar bir örnek. İşte tüm bunların içiçe geçtiği adeta bir tünelin bir deliğin içinden geçmekteyiz.

Yorumlar