Kötüye Kullanım Bildir

Ana içeriğe atla

ABD KARIŞIRKEN BİZ NASIL ETKİLENECEĞİZ?


 Yılın en önemli aylarından biri olan ocak ayında, sert enerjilerin etkisiyle, sıra dışı, tuhaf, beklenmedik olaylarla ilerliyoruz. Kaotik olaylara açık bir haftaya giriyoruz. Dişe diş göze göz olaylar yaşanabilir. Aşırı milliyetçiliğin, radikalliğin ön plana çıktığı bir yıldayız. Beklenmedik ve bir de sert etkiler ABD üzerinde kum fırtınası misali esiyor şu anda. İşte Trump seçmenlerinin hali ve yaptıkları bu yılın da nasıl etkilerle ve tuhaflıklarla geçeceğinin kısa bir özeti gibi aslında. Yıl boyu pek çok tuhaflık bizi bekliyor.


Enerjiler bizlerin manyetik alanlarını etkiliyor. Bu da gündelik ilişkilerden tutun liderlerin ilişkilerine kadar enerjilerin tesirlerinde olacağımızı gösteriyor. Bu dönem bu açıdan protestoların da yoğunlaşacağı, liderlere karşı duruşların olacağı bir zaman dilimi. Bu karşı duruşlar suikast girişimi anlamına bile gelebilir.


Dünyada darbelerin, isyanların, özgürlük bağrışlarının, sistemlere, yönetimlere, yasa ve kanunlara isyanların, hak ve hukuk arayışlarının, baskınların, yağmalamaların gerçekleşeceği 2021, hoş geldin. Peki, ABD bunu yaşarken bize yansımaları nasıl olacak diye sormamak mümkün değil. Enerjiler öyle bir etki edecek ki Joe Biden sert bir vuruşta bize yapacak. Bu enerjiler baskıcı ve zorlayıcı. Yani Türkiye'ye Amerika'dan gelecek yaptırımlar kapıda demek. Bu da Türkiye’de de işler karışacak anlamına geliyor. İstemeden de olsa dış ilişkilerde bazı kabullenmelerde bulunmak, anlaşmalar yapmak zorunda kalabiliriz. 


Ve ne geliyor? 13-15 Ocak’tan itibaren ölümcül olaylar, ölüm getirebilecek çatışmalar etken olabilecek. Bu da yine ağırlıklı olarak ABD’nin içinde bulunduğu sürece işaret ediyor. Bu enerjiler hangi alanları tetikliyor olacak? Başta toplumsal olayları, iş dünyasını, finans ve eğitim alanlarını, öğrencileri ve aynı zamanda da sağlık konularını. Özellikle ABD yeni tip Corona’dan çok fazla ölü verebilir enerjisi çok hâkim. Bize gelince de tedbirler arttırılabilir ve belki uzun süreli eve kapanma hali gelebilir. Yani bizde de işler biraz sıkıntılı olabilir. 

Yorumlar