Kötüye Kullanım Bildir

Ana içeriğe atla

29-30 OCAK İTİBARİYLE ETKİSİNE GİRECEĞİMİZ ENERJİLERLE BİRLİKTE ŞUBAT AYINDA BİZİ NELER BEKLİYOR?


 

Umarım kapalı kalmaya devam ederiz çünkü ayın 13’ünden sonra ve 29-30’u itibariyle salgında artışlar görülebilir demiştim öyle de oluyor maalesef dünyaya baktığımızda. Önümüzde zor bir hafta var. Ateşli hastalıklar grip etkileri gündemde olacak ve özellikle kalp damar hastalıkları olanlar dikkat etmeli demiştim bu sözümü de yineliyorum kalp krizi risklerini arttıracak enerjiler dönemine geldik. Aynı zamanda kaza ve patlamalar, deprem etkileri de görülebilir. Enerjiler borsayı işaret ediyor, maliye politikalarında düzenlemeler yapılmalı enerjisi var. Sektörel ve alt sektörel mesela sanatçıların, taşıma şirketlerinin sorunları gibi sorunlar gündeme gelecek. Ve daha fazlası…

 

Amerika’nın beklenen 1,9 trilyon dolarlık teşvik paketi geliyor. Bunun 3 trilyon dolara kadar çıkacağı söyleniyor. Yeni hükûmetin yeni yapacağı hamlelerle beraber. Bir yandan hastalık artarken maalesef bu artış piyasadaki para hacmini de arttırıyor. Bu sorunu da çözebilmek için uyguladıkları bir numaralı yöntem de mali ve para politikası yoluyla insanlara, şirketlere yardım etmek. Başkan Trump’ın ayrılmasıyla beraber dünyada jeopolitik gelişmelerde de hareketlenmeler oldu. Irak’ta patlama, bizim gemimize korsan saldırı olması, Rusya’da ve bunların öncesinde Amerika’da halk hareketlerinin olması gibi. Bu tarz toplumsal halk hareketlerinin, saldırı ve patlamaların olabileceğini söylemiştim. Bunlar bir tahmin değil var olan sürekli de var olacak enerjilerin bilinç dışımıza etkileri. Peki bu etkiler nasıl oluyor? Ben bunları nasıl okuyabiliyorum. Ben olabilecekleri enerjilerin hareketlerini, yapılarını, yoğunluklarını, süreçlerini ve etkilerini okuyarak söyleyebiliyorum. Türkiye ve dünya üzerinde neler olabileceğini bu şekilde duru görüm de sayesinde okuyarak sizlerle paylaşabiliyorum. O zaman bakalım 29-30 Ocak itibariyle şubat ayı boyunca bizi neler bekliyor enerjilerde gezinerek bir göz atalım.  

 

BİZE NELER OLUYOR?


İnsanlar şu anın en belirgin ve yoğun enerjileri etkisiyle özgürleşmek istiyor. Ve bir yandan da koruyucu ama ne tepki verirsek onu büyütecek enerjiler etsindeyiz de. Her şeyin bir enerjisi var. Bizim, güneş sistemimizin, onu etkileyen diğer sistemlerin, dünyanın, ülkelerin ve bizim, etrafımızdaki her şeyin bir enerjisi, aurası yaydığı titreşimler var. Biz auralardan gelen titreşimleri etkiyi bizim beynimiz hiç farkında olmadan algılıyor. Bu enerjiler bizim manyetik alanımıza etki ediyor ve biz bilinç dışı olarak bunu algılıyoruz. Bu sırada biz birçok eylemde bulunurken bu etkiler sayesinde bir anda karşımızdakine bir tepki verebiliyor ya da piyasalardan söz edersek al veya sat yapmaya aniden dürtüsel olarak diyorum ya o şekilde birden karar verebiliyoruz. Ya da biriyle kavga edebiliyoruz. Son yazılarımda uyarmaya çalışıyorum sürekli şu sıralar alacağımız etkiler bizi sürtüşmelere, kavgalara götürebilir diye lütfen bu aralar bilinçli olalım, kavga etmeyelim. Bunu anlamalıyız bilnç dışında var olan bu enerjiler var. Ve bizler dürtüsel olarak aldığımız enerjilere yönelik hareket ediyoruz. Sonra da ben bunu neden yaptım nasıl yaptım ya da ne gerek vardı ki şimdi böyle abarttım durumu da şunları söyledim diyebiliyoruz. Pişmanlıklar ortaya çıkabiliyor. Ama bize bunların olduğunun bilincinde olursak bu gibi durumlar hissettiğimizde hal ve hareketlerimize bir yere kadar müdahale edebilir durumu yönetebiliriz.  

 

YARIN AKŞAM İTİBARİYLE PARA YÖNETENLER İÇİN DAHA ZORLAYICI ENERJİLER AÇIĞA ÇIKACAK

 

Mesela bu haftaya, para piyasalarına, borsaya başlangıcımız kararsızlık enerjisiyle başladık. Açılış böyle olduğu için de hissedilen enerjiler yine yönü belirsiz bulanık puslu gösteriyor. Yarın akşam itibariyle açığa çıkacak enerjilerden söz etmek istiyorum. Ortaya çıkacak enerjilerden para yönetenler için daha da zorlayıcı etkiler oluşacağı okunuyor. Artık dönüşüm başlıyor dedik. 13 Ocak’tan itibaren bu yavaş yavaş başladı. Yani bu süreç eskiye dönüş olmayacak şekilde bizlere bazı şeylerin değişeceğini, değişmesi gerektiğini söylüyor. Bu enerjiler ne yaptı piyasaların yönünü değiştirmeye başladı. Enerjiler önce yeteri kadar etkisi hissedilmezken olayların herkes tarafından görülemeyeceği şekildeydi. Olayları görünür şekilde aydınlatmıyordu. Yani piyasalardaki herkes durumu, gidişatı göremiyor, sezemiyordu. İşi bilenler durumu kavrayabiliyor ama halk bunu göremiyordu. Şimdi durum enerjileri iyice aktif olduğundan her şey daha da görünür olacak özellikle bu ay sonu itibariyle. Tabi bu arada bir korku, tedirginlik de hâkim olabilir enerjileri hissediliyor. Bu enerjilerden ülkemiz için de hissedilen para sıkıntısını getiriyor olması.

 

BU AYIN SONU İTİBARİYLE OLUŞACAK ENERJİLERİN ETKİSİ BORSALARI İŞARET EDİYOR

 

Bu ayın sonu itibariyle okunacak enerjiler tüm dünya için borsaları işaret ediyor. Kısıtlamalar yaptırımlar gündeme gelebilir. Şubat ayına girerken enerjilerin bu ay etkilerinden bahsetmek istiyorum. Art arda gelecek bilinç dışımızın daha aktif olacağı süreçler geliyor ve bu durumdayken daha dürtüsel hareketler sergileyebiliriz. İşte orada, bir konuda, özellikle piyasalarda parayı yönetirken, yeteri kadar bilgi sahibi olmayanlar, başkalarından duyduklarıyla hareket edenler, sonraki süreçlerde nasıl hareket edeceğini bilmeyenler, oralarda kayıplar yaşayabilirler. 15-16-17-18 Şubat zamanı riskli ve özellikle çok dikkat gerektiriyor piyasalar için. Şu an bugün bile artık bu etkilerin altındayız uyarısını yapmak istiyorum. Aldatıcı şeyler önümüze gelebilir Şubat’ın dikkat gerektiren diğer günleri 1-2 ve 7 Şubat günleri.

 

ENFLASYON DÜŞÜRÜLMEK İSTENİRKEN MALİYE POLİTİKALI DA DÜZENLENMELİ, SANATÇILAR, TAŞIMA ŞİRKETLERİ GİBİ SEKTÖREL VE ALT SEKTÖREL BAZDA MALİ DESTEK VERİLMELİ

 

Türkiye’deki sorunları toparlamaya enflasyonun düşürülmesiyle başlandığı görülüyor. Bir kararlılık var. Bunun maliye politikasıyla desteklenmesi gerekli. Bunun içinde harcamaların düzenlenmesi ve mümkün olan en uygun şekilde az bütçe açığı verebilmek. Salgınla beraber en büyük sorunumuz işsizlik. Belli başlı mesleklerin esnafın dertleri gündeme geliyor genelde ama mesela sanat camiasının da ciddi sorunları var. Ben bir magazin, cemiyet gazetecisi olarak yakinen takip ediyor, görüyorum sorunlarını. Ama onlara bu ay sonu itibariyle enerjiler aydınlatacak iyice dedim ya işte onlara sorunlarına da bir projektör etkisi yapacak enerjiler okuyorum. Onların sorunları konuşulacak gündemde olacak. Taşıma sektöründe de ciddi sorunlar okul servis araçları gibi mesela. Yani sektörel ve alt sektörel bazda da kapsamlı bir şekilde sorunlar sirayet etmiş herkes ağır etkilerini yaşıyor durumda. Kısacası bazı biraz önce bahsettiğim maliye politikası düzenleme getirilmesi bu. Yani bazı yatırımların ertelenip kamunun bazı alım ve hizmetlerini erteleyip bu alanlara bu tip sektörlerde çalışan insanların kayıplarının hiç olmazsa birkaç aylığına giderilmesi yoluna gidilmesi gerektiğini düşünüyorum. Enerjilerin etkisiyle de zaten şubat ayında yeni düzenlemeler yeni kanunlar getirilecek enerjisi okunuyor çünkü şartlar değişti. Yapılmadığı taktirde enerjiler yapılmasını zorunlu kılacak öyle görülüyor. Çıkacak bir reform paketinden bahsediliyordu ama bir gelişme olmadı belki bu söylediğim enerjiler etkisiyle bu reform paketi aktive olabilir. Yani enerjiler bu reformları önümüzdeki günlerde yapmazlarsa daha ilerde daha zorlanarak daha geniş kapsamlısını yapmak zorunda kalacaklarını söylemeliyim.  

Bol kazançlı, kazancınızın cebinizde kalabileceği günler dilerim. 


Yorumlar