Kötüye Kullanım Bildir

Ana içeriğe atla

18-24 OCAK HAFTASINA BAKIŞ : HEMEN SONUÇ ALMAK İSTEYİP ANİ VE DÜŞÜNMEDEN HAREKET ETMEYİN


 

2021 yılının ocak, şubat, mayıs ve kasım ayları biliyorsunuz artık yılın en önemli en hareketli en olaylı ayları. Ve ocak ayının en önemli haftası olacağı enerjisini veren 18-24 Ocak haftası başlıyor. Bu hafta olayların hızlı yaşanacağı bir hafta enerjisi yüklü. Tabi hızlı akan enerjiler olayların yanı sıra ruhsal akışta da ani his değişikliklerine neden olabilir. Her şeyin bir an evvel olması, sonuç alınması isteği ama alınamaması gibi durumlarla karşılaşabiliriz. Ani düşüncesiz hareketler yapabiliriz. Bu durum fiziksel halimize de kazalar geçirme terslik aksilik diye nitelediğimiz hallere düşmemize biraz da sakarlaşmamıza neden olabilir.  

Bu hafta yaşanabilecekleri genelden kişilere indirgediğimizde çok önemli fırsatlar haftası da olabilir diyebilirim. Ama ani ve düşünmeden hareket etmemiz bu fırsatlara yanaşamadan ya da avucumuzda gibiyken kaçırmamıza neden olabilir. O nedenle ne söylediğimize ne yaptığımıza çok dikkat etmemiz gereken bir hafta. Yani sıkıntıya gelemeyeceğimiz her şeye problem gibi yaklaşabileceğimiz bu haftada etrafa da verdiğimiz bu enerjiler sebebiyle oluru olmaz kılabiliriz.

Tabi bu hafta enerjimiz yüksek olacağı için onu nasıl yönlendirdiğimizin de çok önemli olacak. Bu etkilerin bilincinde olur da bu durumu kontrollü davranarak yönetebilirsek fırsatlar başarı elde etmeye dönüşebilir. Akıllı olalım. Teknolojik aletler açısından da sorunlu olabilecek bir hafta. Bu yüksek enerjiyle okunduğumuz dijital cihazlarla sorunlar yaşayabilir. Ya da kazalar sakarlıklar dedim ya işte kesici aletlerde de can acıtıcı durumlara neden olmayalım. Sık sık dikkat dağınıklığımız olabilir.

Bilgiler akışta olacak enerjisi var. Yani bilgi kaynaklı yeni olan şeylere ilgi duyabiliriz. Özgürlük arzusuyla sıkıntıya gelemeyeceğimiz bu haftada disiplinsiz davranışlar olabilir. Konuları abartılı yaşamaya meal vermeyelim. Yine özgürlük yenilenme, bilgilenme duygularıyla kişi ve tarikatlara kapılmayalım. Gelenekçi yönümüzden ve düşüncelerimizden uzaklaşacağımız da bir hafta enerji okunuyor. Kimlerle muhatap olduğumuza ve ne gibi ortamlara karıştığımıza seçimlerimize taraf olduğumuz kişi ve durumlara çok dikkat edelim. Bu anlamda tehlikeler içeren enerjiler var.

Bu enerjilerin etkisi bizi tipik düşünce sistemimizden biraz bizi uzaklaştırabilir. Ancak değişime açık olup olaylara şartlara konsantre olabiliyorsak büyük sıkıntı yaşamayız. Bugünlerde farklılıklara, aykırılıklara cesaretle yaklaşabiliriz. Hukuk, eğitim, yayıncılık, din ve dini konularda, mekanlarda sorunlarla karşılaşma olasılığı enerjisi okunuyor. Bu alanlarda görev yapan insanların da hayatında önemli olaylar olabilir. Aynı zamanda bu haftanın enerjileri doğal afetler yıkıcı depremler, uçak kazalarıyla bağlantılı olabilir. Meclis, siyasiler, liderler, ittifaklar, ulusun refahı, bankalar ve bankacılar bu dönemde zorlanabilir.

Salı günü için toplumu ilgilendiren konu ve olaylarda ekip çalışmalarında, keşiflere yönelik alanlarda bulunan kişiler kendilerini gösterebilir enerjisi okunuyor. Bu alanlarda önemli sorumluluklar bazı görevler alınabilir.

Çarşamba günü enerjileri önemli. Toplumsal ve askeri olaylar, çatışmalara, isyanlara, çeşitli saldırılara başta terör olmak üzere eylemlerin olabileceğine yönelik enerjiler hissediliyor. Patlamalar olabilir. Yine bu dönem bilinmeyenler açığa çıkabilir bu bilinmeyenler de kanunsuzluk ve karmaşalarla bağlantılı olabilir. Bu süreçte olumsuz hava koşulları, yeryüzü hareketliliği, nükleer olaylar ve/veya yangınlar gerçekleşmesi söz konusu olabilir. Suikast gibi beklenmedik olaylar oluşabilir.

Tabi bir 20 Ocak gündemimiz var. Günlerdir hatta haftalar öncesinden konuştuğumuz öne çıkan tarihlerden biri. Bugün Amerika üzerinde güçlü tozu dumana katabilir hissi veren enerjilerle yüklü. Başkanlığın devir teslim töreni gerçekleşecek. Tabi Amerika’da büyük olaylar yaşanmaması için ciddi önlemler alınsa da bazı saldırı, isyan, yağmalanma insanların sokaklara dökülmesi gibi bir güne mâni olunamayabilir güçte enerjiler okunuyor. Hareketli bir hafta olacağı için bu gündem tam olarak korkulası yaşanmasa da heyecanlı başka türden olaylar görülebilir. 

EKONOMİ-FİNANS

Biraz da haftaya finansal konular üzerinden ülke ekonomisinde ne hava esiyor olabilecek diye bakarsak da 20 Ocak Çarşamba günü çok hızlı hareketlenmeler devreye girebilir. Bitcoin, Ethereum, gümüş, altın gibi emtialarda inişler, çıkışlar, çok hızlı artışlar, borsada aşağı yönlü bir hareket, beklenmedik durumlar enerjisi okunuyor. Hafta sonu, beklenmedik harcamalarla gelen bütçe zorlayan durumlar olabilir. Enerjiler işlere ilgiyle, disiplinli bir şekilde odaklanma zorluğu olabileceğini sezinletiyor. 

Her tür duyguyu büyütme enerjisi yüksek. Hayata, enerjilerden kısıtlayıcı hisler alırken negatif yönden yaklaşabiliriz. Sağlığımıza çarşamba-perşembe günlerinden itibaren biraz daha dikkat edelim. Görme veya duyma sorunları ve sıkıntıları oluşabilir. Dolaşım ve solunum bozukluklarına akciğer kalp böbrek ve karaciğer sorunlarına dikkat. Yediklerimiz bu hafta daha önemli bir hal alabilir. Çünkü enerjiler yeme bozukluklarına, stresle alakalı az ya da çok yemeye neden olabilir. 

Bu yılın sloganı gibi oluyor artık ama “krizler fırsatlara çevrilebilir” sözünü unutmayalım. Bu haftaya da uygun bir durum. Bu hafta yaşayacağınız sıkıntı, abartılı duygu halleri sorunları fırsatlara çevirmeniz en temel farkındalığınız olsun dileğiyle. Sevgiyle kalın. İyi haftalar…

 

Yorumlar