Kötüye Kullanım Bildir

Ana içeriğe atla

YENİ DÜNYA DÜZENİ 21 ARALIK’TA BAŞLIYOR YAŞANACAKLARA HAZIR MISINIZ?

 

Hazırsanız 2021 maceramız başlasın. 2021 senesinde bizi neler bekliyor. Bakalım 2021, 2020’yi aratacak mı aratmayacak mı? Enerjilerdeki aralık ayı gerçekleşecek kavuşumlar önümüzdeki 20 yılı ve aynı zamanda devamındaki 180 yıl sürecek yeni 200 yıllık dönemi bir çağı başlatacak. 2021 de önemli enerjiler açığa çıkacak. Bu güçlü enerjilerden oluşan etkileri yıl boyunca zaman zaman hissedeceğiz. Hem dünyada hem ülkemizde etkilerini göreceğiz.

 

21 ARALIK’TAN İTİBAREN YENİ DÜNYA DÜZENİ BAŞLIYOR

Bu yıl gerçekleşecek önemli enerji buluşmalarından birinde genişletici, büyütücü, iyicil enerjiler ile karmaların efendisi, kısıtlayıcı ve bizleri önemli sınavlardan geçiren enerjilerin buluşmasına tanık olacağız. Bu enerjiler geçtiğimiz yüzyıllar boyunca belli aralıklarla kavuşum yapmışlar ama bu sefer ki biraz farklı. Bu enerjilerin açığa çıkaracağı etkiler dünya ve insan üzerinde son derece önemli etkiler yaratacaklar. Son 200 yılda varlık gösteren enerjilerden açığa ne çıktı şöyle bir hatırlarsak. Toprak, varlık önemli oldu, para, emlak, kapital düzen önemli oldu. Devletler, kurallar kanunlar çok daha önemli oldu. Devletler yıkıldı devletler kuruldu, savaşlar yapıldı kapitalist sistem güçlendi. Doğa katledildi ve evler apartmanlar çoğaldı. Sahip olma duygusu arttı. Ama 21 Aralık’tan itibaren yeni bir çağ başlıyor olacak. Geçtiğimiz 200 yıllık dönemin bitişi de geçmişte örnekleri olduğu gibi büyük bir olayla bu kez bir salgınla gerçekleşti. Şimdi ise bizi bekleyen süreç yaratıcılıkla, entelektüel çabayla, insanla, bilgiyle, teknolojiyle, dijitalleşmekle çok ilgili. Yani artık önümüzdeki 200 sene bilim kurgu filmlerinde gördüğümüz şeyleri bizler, çocuklarımız, çocuklarımızın çocukları yaşayacak.

 

ÖNÜMÜZDEKİ 200 YILDA ŞEKLİMİZ ŞEMALİMİZ DEĞİŞECEK

Peki bunlar olurken insan ne olacak? Element olarak başka bir çağa geçiyoruz. İnsan da bu 200 yıllık süreçte evrimleşmeye başlayacak. Bazı organlarımız daha fazla kullanılmaktan ötürü başka bir şeye dönüşebilecek. Tipimiz, görüntümüz, şeklimiz, ilişki kurma biçimimiz, ekonomi, sağlık, sosyal ilişkiler, kültürel yapılarda da çok büyük değişimler meydana gelebilecek. Tam böyle bir zamanın arifesindeyiz.

 

DUYGUSAL BAĞ KURMA DÖNEMİ BİTTİ ZİHİNSEL VE DİJİTAL BAĞLARIN KURULACAĞI BİR DÖNEM BAŞLIYOR

Genel olarak sarılmayı, dokunmayı seven bir arada olmayı duygusal bağ kurmayı seven insanlarız ama bu dönem de artık bitiyor; yerini yeni enerjilerin getirdiği dijital çağ, bilgi, her şeyin zihinle ilişkili olacağı daha zihinsel ve dijital bağların kurulacağı bir dönem yaşayacağız. Bizler için çok uzak çok tuhaf çok zorlayıcı bir süreç olsa da bugünün çocukları için bu yaşam şekli hiç de zor olmayacak. Çünkü onlar zaten bu sistemin içine doğmuş olacaklar. Bu onların gerçeği doğrusu olacak tabi ki bizden çok daha kolay adapte olacaklar. Bu çağa daha kolay adapte olmak hatta bir de keyif alabilmek istiyorsak yaşayacağımız çağa uyumlanabilmek için programlama dilini kodlamayı öğrenmeliyiz ve tabi çocuklarımızın da öğrenmesini sağlamalıyız. Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in de dediği gibi “Zaman sana uymaz sen zamana uyacaksın.”  

 


Yorumlar