Kötüye Kullanım Bildir

Ana içeriğe atla

VE GÜÇ DOĞU’YA KAYIYOR TÜRKİYE ÇOK PARLAYACAK, GÜÇLENECEK


 

Ve Türkiye içinde önemli gelişmeler dönemi. Gelin şimdi birazda 21 Aralık itibariyle açığa çıkacak enerjilerle başlayacak olan “Yeni Dünya Düzeni-Yeni Çağ” sürecinde Türkiye ne konumda olacak ona bakalım.  

 

ARTIK GÜÇ BATI’DAN DOĞU’YA KAYIYOR

2021’de ön plana çıkacak ülkeler var. Bunlardan bir tanesi Çin, Rusya, Hindistan olacak. Enerjiler aynı zamanda yönleri de belirler. Ve 21 Aralık itibariyle açığa çıkacak enerjiler bize girdiğimiz “Yeni Dünya Düzeni-Yeni Çağ” dönemiyle batının artık güç kaybetmeye başlayacağı ve doğunun güç kazanacağını gösteriyor. Bu süreç 2021 yılı itibariyle güçlü bir şekilde başlayacak. Gücün doğuya kayacağı bu dönemde Türkiye’de süreçten nasibini alacak. Önümüzdeki yıllarda Türkiye çok parlayacağı çok güçleneceği bir sürece girecek. Bunu görmek için de çok beklemeyeceğiz, enerjiler 2022 yılı sonu 2023 yılı itibariyle süreceğin başlayacağını gösteriyor. Ve bu yıllar yıllar sürecek… Aynı şekilde Rusya ve Çin başta olmak üzere doğudaki ülkelerin gitgide güçleneceği ve hakimiyetinin oluşacağı yıllara doğru gideceğiz hep birlikte.   

 

BU YIL BORSA’YA DİKKAT

Avrupa’da yükselişe geçen milliyetçiliği engelleme çalışmaları görebiliriz. Şubat, haziran ve aralık dönemlerine dikkat. Ekonomik çöküşler söz konusu olabilir. Ekonomik anlamda asıl büyük devrimler 2021 yılının sonunda açığa çıkacak olan enerjilerle gerçekleşebilir. Parayla ve ekonomik alanda sistemlerin değişimi bu süreçte görülecek. Yıl boyunca ekonomide istikrarsızlıklar yaşanabilir, özellikle Borsa’da büyük spekülasyonlar çöküşler meydana gelebilir. Asıl 2021’in kasım ayında oluşacak enerjilerle kendini net olarak hissettirecek değişimin, ne denli gerekli olduğunu göreceğiz. Amerika kaynaklı çok ciddi bir borsa çöküşü ve ekonomik kriz dalgası dünyayı ve tabi bizi sarsabilir.

 

BU YIL, HİÇBİR KONUDA FANATİK, BASKICI OLMAMAYI ÖĞRETECEK

2021’de yine göç konusu gündemde olabilecek ayrıca din, dini yerlerle ilgili konular, dinle ilişkili insanlar gündeme gelebilecek. Enerjiler aslında bu dönemde bize hiçbir şeyi abartılı yapma fanatikçe yaşama diyor. Spor, eğitim, akademisyenlik, akademisyenler, seyahatler, ticaret, uluslararası ilişkiler, uluslararası ticaret alanlarındaki konular ön planda olacak. Ve bu konularda bize etki edecek enerjiler “aşırı olma” enerjisiyle çevrili olacak. Bu yılın enerjileri ayrıca bizlere bilgi sahibi ol, bilginin peşinden koş, öğren ama sonrasında çok fanatikçe, baskıcı bir şekilde davranma, diretme diyor olacak. 2021 Kasım ayına kadar eğitim sürecinde okulların açılabilmesiyle ilgili olarak bir istikrar görünmüyor. Sınav sistemleriyle ilgili ileriye dönük değişimler yaşanabilir. Uluslarası ticaret konularında yeni yasalar gelebilir. Daha da önemlisi ülkeler ülkelere bazı yiyecekleri göndermemeye başlayabilir. Bunların ticaretiyle ilgili önemli olaylara şahit olacağız. Vize şartlarında değişiklikler meydana gelebilir ülkelerin insanları kabul etme şartları değişecek. Seyahat etme özgürlükleriyle ilgili değişimlerde olabilir. Türkiye’de ve dünyada medyanın özgürlük savaşına tanıklık edebiliriz. Düşünce özgürlüğü sıkça gündeme gelecek. Düşünce özgürlüğünün nerede başlayıp nerede bitebileceğine dair tartışmaların yaşanacağı bir yıl da olacak.

 

SKANDAL BELGELER, BİRTAKIM ŞAİBELER ORTAYA ÇIKACAK

Artık teknolojiye biraz daha adapte olmamız gerekecek. Teknolojiyi biraz daha kullanabiliyor olabilmeliyiz. Belgelerle alakalı enerjiler de var. Mayıs, haziran, aralık döneminde skandal belgeler açığa çıkacak, sınavlarla ilgili şaibeler ortaya çıkabilir. Asparagas haberler çok ortaya çıkabilir. En iyi örneğini Coronovirüs ile ilgili çıkan pek çok haberle gördük. Sayısız iddialar ortaya atıldı. Biz bu yıl yaşadığımız bilgi kirliğini 2021 sonuna kasım-aralık dönemine kadar yüksek ihtimal yaşayacağız. O nedenle bilgili araştırıp irdeleyerek süzerek değerlendirmeyi de öğreneceğiz. 2021’de sert enerjilerin ülkeler arası dini konular başta olmak üzere bazı konularda gerilmelerine neden olduğunu görebiliriz. Mesleki ve gerekli gördüğümüz konularda eğitimler alma eğilimleri aratacak. Ve bir de nükleer sorunlar… Bu yıl nükleer sızıntılar yaşanabilir. Dünya gündemine oturacak nükleer sorunlar yaşanabilir.

 

Yorumlar