Kötüye Kullanım Bildir

Ana içeriğe atla

TÜRKİYE’NİN KREDİLER-BORÇLAR BÖLGESİNİ PARASAL DURUMUNU ETKİLEYEN ENERJİLER BU HAFTA VE ÖNÜMÜZDEKİ HAFTAYA İŞARET EDİYOR


 

21 Aralık’ta oluşmaya başlayan enerjilerden bazıları Türkiye’nin krediler-borçlar bölgesini parasal durumunu etkiliyor olacak. Hem sıkışıklıklar var hem yeniden yapılandırmaların, yapısal değişikliklerin, reformların, yeni kuralların kanunların yazılacağını gösteriyor. Ama biz bunu keyif alarak yapmayacağız. Can sıkan durumlar sonrası biz bunları yapacağız. O dönem de yaklaşıyor. Bugün faiz oranının açıklanmasını bekliyoruz. %17 ve üstü bir enerji var. Ancak Merkez Bankası ve Hazine’den çıkacak faiz haberi ne gelirse gelsin bir kar realizasyonu olabilir bir satış olabilir önemli bir haber çıkabilir enerji var. İş birliği yaptığımız ülkelerle anlaşmakta zorlanıyoruz. Belki başka ülkelerle anlaşmalar yapıyoruz ama bu hafta ve önümüzdeki hafta bu bölgede sorunlar gözüküyor. Bu süreçte kısa vadeli bir dolar yükselişi olabilir.

 

BİTCOİN VE ETHEREUM

Bitcoin ve eterium ile devam edersek. Bitcoin 20 bin dolar’dan 24 bin’e çok hızlı bir çıkış yaptı. Katılımcılar yeni oyuncular geldi. Şimdi o çıkışın biraz dinlenmesi söz konusu. Bu dönemde 19-20 bin bandına çekilmesi alım fırsatı olarak değerlendirilebilir enerjisi var. Bitcoin gelişmeye devam edecek. Bugün yarın bile görebiliriz.

 

ENERJİLERDE ELİNDE ETHEREUM TAŞIYANLARIN HAREKET ETMEMELERİ UYARISI VAR

Ethereum daha farklı bir enerji yüklü. Bitcoin’in son zamanlarda yaptığı sert hareketleri göstermedi. Hatta kısa vadede enerjisi geri çekilme sinyalleri veriyor. Orada da 578 dolar 543 dolarlara çekilme olasılığı var. Yeni katılımın sağlanabilmesi için 670 dolar seviyelerinin aşılması gerekiyor enerjisi görülüyor. Orası aşıldıktan sonra bir iki haftalık seviyesi 840 dolarlar olarak görülüyor hedef enerjide. Elinde Ethereum taşıyanların hareket etmemeleri 578 dolar ile 670 doları çok yakından takip etmeleri enerjisi var. Bu mali genişleme devam ettiği sürece ekonomi çevrelerinde ve yatırımcılarda korku yükseliyor. Sonuç olarak kripto paralara yönelmenin yükseleceği enerjilerde ön görülüyor. 

Yorumlar