Kötüye Kullanım Bildir

Ana içeriğe atla

HER ŞEYE RAĞMEN AURANIZI KORUYABİLİR TEMİZ TUTABİLİRSİNİZ


 

İki gündür enerjinizi olumsuz düşüncelerle boşa harcayıp auranızı daraltmayın ve auranız güçlü değilse eğer enerjiniz başkaları tarafından emilir diyorum. Değerli takipçilerimden "Bunu nasıl yapacağımı bilmiyorum." yorumları gelince ben de olumsuz düşüncelerden en kolay nasıl uzaklaşabileceğinizi, auranızı nasıl koruyabileceğizi ve temiz tutabileceğinizi buradan sizlerle paylaşmak istedim.

 

Öncelikle bedenimizi çevreleyen elektromanyetik alan olarak bilinen 'aura' bir mıknatıs gibi etrafta yüzer durumda olan titreşimsel enerjileri toplar. Bu nedenle onu temiz ve güçlü tutmamız çok önemli. Çünkü auramızı yeteri kadar güçlü, temiz ve geniş tutamazsak bizi negatif etkilerden, stresten, hastalıklardan koruyan enerji alanımız koruyamaz hale gelir. Bunun için aynı zamanda olumsuz düşüncelerden uzak durmak da çok önemli. Kendimizi çoğu zaman özellikle de içinde bulunduğumuz son aylarda sürekli yorgun, gergin, aşırı stresli, çaresiz, korku kaygı endişe içinde ve bıkkın hissediyoruz. Günün sonunda da yatağımızda üzerimizde biriken bu negatif etkiler uyku düzenimizi bozuyor, bedensel ve zihinsel sağlığımıza bizim ayırt edemediğimiz bir şekilde saldırıyor.

 

İŞE ÖNCE KENDİMİZDEN BAŞLAMALIYIZ

 

Peki ne yapmalıyız? Başkalarının enerjilerini çabuk alıyor, negatif kişi ve durumlardan çabuk etkileniyorsak, çok empati yapıyor hatta onu sempatiye kadar götürüyorsak işe öncekendimizden başlamalıyız. Etrafınızda kimlerin negatif enerji yaydığını tespit ederek başlayın onları hayatınızdan uzak tutmaya çalışın. 

 

HANGİ İNSANLAR AURANIZI TEMİZLER?

 

Sizin gibi düşünen size tebessümle bakacak ve naif bir ruha sahip insanlarla daha çok görüşmeye çalışın. Yeniliğe açık, cesaretlendiren, destek veren, olumlu konuşan, "neden olmasın ki denemek lazım" diye yaklaşan insanlara yakın durun. Bu insanlar hiçbir çaba sarf etmeden auranızda birikmiş negatif enerjiyi pozitif enerjileriyle değiştireceklerdir. 

 

NEGATİF DÜŞÜNCELERİNİZİ TEMİZLEYİN

 

Acaba negatif enerji saçan siz misiniz? Bunu fark etmeniz önemli, kendinizi dürüstçe bir yoklayın. Bu olumsuz düşüncelerin gerçeklikle ilgisi ne kadar? Vesvese olabilir mi?Bu düşünceleri zihninizden kovmak için sebepler bulun. Olayların iyi tarafına odaklanın kendinizi başka bir şeye odaklayın. Yapmanız gereken bir şey ile ilgilenin düşünceleriniz değişsin, başardığınız şeyleri aklınıza getirin sevdiğiniz bir içeceği alın, sevdiğiniz bir müziği Bunları sürekli yaparak olumsuz düşünmeye müdahale edin.  

 

MEDİTASYON BİLİNEN EN ESKİ YÖNTEM

 

Parlak, güçlü ve geniş bir auraya sahip olabilmemiz için bilinen en eski rahatlama ve enerji yükseltme yöntemi meditasyon. Ruhu iyileştirirken düzelen ve yükselen enerji ile aurayı da genişletir. Mutsuz, stesli ve hasta olduğumuz zamanlarda auramız daralır. İkinci olarak alkol, sigara, sağlıksız diyetler ve beslenmeden uzak durmak gerekiyor. 

 

ÇIPLAK AYAK İLE ÇİMLERE TOPRAĞA BASIN

 

Temiz havayı içinize çekerek yeşillik ya da deniz kenarı bir alanda yürüyüş yapın. O sırada nefes egzersizleri yapın. Zihninizi tüm düşüncelerden arındırın. Çıplak ayakla çimlere toprağa basın o sırada ellerinizi de avuç içi ve parmakları da deydirerek bir süre toprağa basın. Enerji düzenlemek ve aura temizlemek için bu yöntemler basit görünen ama çok etkili yöntemler. Düzenli bir şekilde spor fitness yapın. Ayrıca ses terapisi ve mantralar negatif enerjiyi kişinin kendisinden uzaklaştırnasını sağlayan çok etkili yöntemler.  

 

BİR KORUMA KALKANI OLUŞTURUN

 

Sakin bir köşeye oturun. Ve gözlerinizi kapayın. Beyaz bir ışık hayal edin ya da altın sarısı olabilir. Bu ışığın başınıza değdiğini ve bütün vücüudunuza yayıldığını ve ayaklarınızın altından geçtiğini düşünün. Bu ışığın kendi kutsalınızdan geldiğini sevgiyle huzurla dolu olduğunu düşünün bunu tüm bünyenizde hissedin. Bu size huzur verecektir. Artık sizi koruyan bu balonun içinde olduğunuza göre etrafınızdan gelecek herhangi bir olumsuz enerjiye karşı korunaklısınız. İsterseniz koruma balonunuzun rengini değiştirebilirsiniz. Muhtemel negatif enerjileri kendinizden uzakta tutmak için baloncuğunuzun üzerine aynalar yerleştirebilirsiniz.

 

HAYIRLI NİYET VE BOL BOL ŞÜKÜR GEREK

 

Sabah uyanınca akşam yatarken ve gün içinde dua hayırlı niyetler ve şükür çok etkili. Düşünceler vücudun her an salgıladığı hormonlara onlar da hücrelere etki ediyor. Bu nedenle niyet ve bol bol şükretmek çok önemli.

 

AZ EŞYA BULUNDURUN, BULUNDUĞUNUZ ALANLARI TEMİZ TUTUN

 

Ve çok fazla eşya bulundurmamak ve elektronik eşya olan alanda uyumamak da çok önemli. Karanlıkta uyumaya özen göstermeliyiz. Bulunduğumuz alanları temiz tutmamız, eşyaların ve mekanların enerjisini temizlememiz gerekli. Tüm bunları düzenli olarak yapmak temiz ve güçlü bir auraya sahip olabilmemiz, anın tadını çıkarabilmemiz ve etrafımıza pozitif enerji yayar hale gelebilmemiz için gerekli. Sevgiyle kalın ve her zaman gülümseyin.

 

Yorumlar