Kötüye Kullanım Bildir

Ana içeriğe atla

ENERJİLERDEN HESAPTA GÖRDÜĞÜNÜZ PARALAR SİZE AİT DEĞİL UYARISI


 

Ve enerjiler bugünlerde hesapta gördüğünüz paralar aslında size ait değil diyor. Buna göre davranan cebinde parayı tutar. Türk parasını güçlendirmek için ne gerekiyorsa yapılacağını düşünmek istiyorum ve doğru kararlar alınırsa önümüzdeki günlerde dövizden çok bir şey kazanılamayacağını düşünüyorum. Enerji kavuşumları 2021 yılında dövizden çok fazla bir beklenti olabileceği ön görüsünü vermiyor. Dolar mı Euro mu dersek de enerjiler, Dolar’ın bütün para birimleri karşısındaki gevşeyişini sürdürebileceği öngörüsünü veriyor ve Euro’yu aydınlatıyor. Ve geçmiş hatalar tekrarlanmazsa TL varlıkların dövizden daha iyi getiri sağlayacağı enerjisi beliriyor.       

 

BORSA’DA ENERJİLER NE ÖN GÖRÜYOR 

1400 seviyesinin üzerinde güzel bir hareket yapıyor olabilir. Borsa için endeks ocak ortalarına doğru da 1458-1500 aralığını görebilir ve daha sonrasında biraz geri çekilişler görülebilir. Ortada bir para var bu da bütün dünya borsalarında piyasaları yukarı iten bir etken. Türkiye’de yabancı girişi sınırlı olduğu, borsa tarafına bir akış olmadığı için 1400’ün üzerinde kalındığı sürece 1458-1500 aralığını görüp oradan bir geri çekiliş gözlemletebilir.

 

TÜRKİYE’NİN KREDİLER-BORÇLAR BÖLGESİNİ PARASAL DURUMUNU ETKİLEYEN ENERJİLER BU HAFTA VE ÖNÜMÜZDEKİ HAFTAYA İŞARET EDİYOR

21 Aralık’ta oluşmaya başlayan enerjilerden bazıları Türkiye’nin krediler-borçlar bölgesini parasal durumunu etkiliyor olacak. Hem sıkışıklıklar var hem yeniden yapılandırmaların, yapısal değişikliklerin, reformların, yeni kuralların kanunların yazılacağını gösteriyor. Ama biz bunu keyif alarak yapmayacağız. Can sıkan durumlar sonrası biz bunları yapacağız. O dönem de yaklaşıyor. Artık bugünden itibaren Merkez Bankası ve Hazine’den çıkacak faiz haberi ne gelirse gelsin bir kar realizasyonu olabilir bir satış olabilir önemli bir haber çıkabilir enerji var. İş birliği yaptığımız ülkelerle anlaşmakta zorlanıyoruz. Belki başka ülkelerle anlaşmalar yapıyoruz ama bu hafta ve önümüzdeki hafta bu bölgede sorunlar gözüküyor. Bu süreçte kısa vadeli bir dolar yükselişi olabilir.

 

KRİPTO PARALARLA İLGİLENENLER DİKKAT

2021 şubat ayına doğru gittiğimizde kripto paralarla ilgilenenler o tarihlerde çok dikkatli olmalılar. Çünkü tatlı para geldi oradan ve alışıldı ama 2021 senesi öyle olmaya bilir. Zararlar da yazılabilir.

Yorumlar