Kötüye Kullanım Bildir

Ana içeriğe atla

ENERJİLER SALGININ BİTİŞ SÜRECİNİ VERİYOR


 

Bir süredir enerjiler üzerine yazmıyordum. Ben de sizlerle beraber yazdıklarımın gerçekleşmesini izledim. Şimdi 2020 biterken yeniden enerji okuması farkındaloık çalışmalarımla sizlerleyim. Yeni dünya düzenine ilk adımları atarken enerjiler, Coronovirüs ve fiili muhaddeme göre yaşanması olası gelecek üzerine neler söylüyor sizlerle paylaşmak istedim. Gelin neler oluyor ve olacak hep birlikte bir göz atalım. 

 

Orta çağda veba nasıl hızlıca yok olduysa enerjiler şimdi de Covid belasının azalacağını ve yok alacağını müjdeler bir döneme girdi bu hafta başı itibariyle. Tabi ki hemen bu dönem başlayan ve bizlere 2021 yılı itibariyle daha çok yansıyacak olan bu enerjiler çok önemli. Çünkü, sürekli sorduğumuz “Ne zaman düzelecek bu durum?” sorusuna yanıt veriyor. Bu enerjiler hemen her şey bitecek demiyor tabi ki. Bize haziran ayının ortalarına kadar olan döneme kadar yaşanacakları simgeliyor aslında. İlk önce aşıların destekleri gelecek ve özellikle aralık ayı ortalarından sonrasına yoğunlaşacak enerjiler yeni ilaç tedavilerine de işaret ediyor. Bunlarla ilgili olaylar ve konular şubat, mart. Nisan da bizleri çok etkileyecek.

 

ENERJİLER SALGININ BİTİŞ SÜRECİNİ VERİYOR

Ve bu hastalık mayısın son haftası açığa çıkacak yeni enerjilerle birlikte hızla kontrol altına alınacak. Bize bu hastalığı kontrol altına alabilecek argümanlar oluşacak enerjisi veriyor. Virüsün artık ters mutasyonlara girdiği enerjisini veriyor. Tarihte açığa çıkan benzer enerjilerin sonuçlarına ve yaşattıklarına baktığımızda salgınlarda yaşanan bitişler de olduğu gibi bu kez de benzer enerjiler bize süreci 6 ay ile 10 ay içinde salgının azalarak yok olacağını sezinletiyor.

 

15 OCAK’A KADAR ÇOK DİKKAT EDİN

Fakat burada bir şeye değinmeden geçemeyeceğim, en tehlike arz eden süreç henüz tamamlanmadı. Bunu göz ardı etmezsek çok iyi olur. Bu ne demek, 15 Ocak’a kadar çok dikkat etmemiz gereken süreçteyiz. Neden? Çünkü, bu enerjilerin devreye girmesi, etki etmesi ve aşıların yapılması insanların o antikorları sağlamaları bir noktaya gelmeleri süreci yaşanacak.

 

GERÇEK BİR “FAKİRLİK” GELİYOR!  

Peki ekonomi ne olacak? Enerjiler onu da söylüyor maalesef. Bir şekilde Covid salgınını çözeceğiz ama bu enerjiler aynı zamanda çok büyük bir ekonomik deprem geldiğini de sezinletiyor. Gerçek bir “fakirlik” geliyor! Dış kaynaklı gelecek paralar, destekler, borçlar, alacaklar, vergiler, sigortalar, bankacılık/finans sisteminde yaşanacaklar v.s. Bu daha kötüye giden süreç ne zaman yaşanacak derseniz. Enerjisini hissedebildiğim kadarıyla söylersem hemen ocak ayına girmemizle başlayacak ve nisan ayına kadar sürebilecek. Yani piyasalarda daha ciddi dengesizliklere yol açabilir demek. Hemen arkasından mayıs ayında oluşacak gergin enerjiler ve haziran ortasında ve yıl sonu aralık da açığa çıkacak enerjiler bu gerginlikleri takip edecek görünüyor. Bunlar ne demek! Önümüzdeki yıl enerjisi öncelikle bize Covid ve Covid sonrası yaşadığımız travmaların iyileşmesiyle meşgul olacağımızı söylüyor ama aynı zamanda ülkenin parası yok ve dış kaynakları işaret ediyor. Enerjiler piyasa koşullarıyla faiz koşullarının aynı olmadığı olamayacağını gösteriyor.

 

EKONOMİ NE ZAMAN DÜZELECEK?

Herkes kısa vadeli bakışla altın yükselecek mi diyor ama önümüzdeki yıl bu sezilen enerjiler içerisinde asıl gümüş ve platin kendini gösteriyor. Yani önümüzdeki yıl gümüş ve platinde çok fazla hareketlenme olacak. Enerjilerin altın yatırımcısını da güldürecek hareketleri olabilecek ama asıl önümüzdeki yıl aralık ve devamında 2022’nin bir şubat ayı olacak ki altın yine patlayacak enerjisi çok yüksek seziliyor. Peki ekonomi ne zaman düzelecek? Ancak 2022’nin son aylarında çok güçlü okunuyor. Hatta 2023’ün ilk ayları diyebilirim.

 

BÜYÜK SIRLAR İFŞA OLACAK

Dürüst olmayanlar, yalancılar, yanlış yapanlar işiniz çok zor. Önümüzdeki günlerde onlara vuracak enerjiler nereye kadar sirayet edecek biliyor musunuz? Devletlere kadar! Büyük skandallar ortaya çıkabilecek. Devletlerin sakladığı birçok bilgi afişe edilebilecek çeşitli yollardan. Yazarlar, gazeteciler ön plana çıkacak. Halk daha da bilinçlenecek. Yani yalancının mumu yatsıya kadar yanar olacak. Bu haftadan itibaren enerjilerden ötürü ilk etikler bir ay sürecek. Uzun vadede ise haziran ayına kadar artık herkesin her şeyin farkına varmasını sağlayacak tüm enerjiler buna yoğunlaşmış olacak.  

 

YENİ YILDA DEPREMLER

Bu hafta başı itibariyle açığa çıkmaya başlayan enerjiler aynı zamanda dünyada büyük deprem yaşatabilir enerjiler. Ülkemizde bu süreçte 7 ve üzeri bir depremin görüleceği sinyalini vermiyor. Ama 2021 ocak ayı itibariyle Türkiye ve Orta Doğu da bu risklere girecek enerji var.       

 

AŞI VE GELECEK UYARI

Mutasyonlara uğrayan bu Corona bundan 9 yıl sonra enerjilere bakarsak daha da kötü boyutlarıyla karşımıza gelebileceğini hissettiriyor. İnsanlar buna hazır olmalı. Ve aralık ayının ortasından sonra aşı sahtekarlıkları olabileceği yönünde enerjiler var. Aşı manipülasyonları, karaborsa aşılar olabilecek ve insanlar maalesef bunlarla da uğraşmak zorunda kalabilir. Şubatın ilk haftasından itibaren bu yönde artabilecek enerjiler sezinliyorum. 180 yıllık yeni dünya düzeni başlıyor ve bunlar daha ilk adımları. En yakın süreci söylemek gerekirse insanlığı oldukça zor geçecek bir 20 yıl bekliyor.        


Yorumlar