Kötüye Kullanım Bildir

Ana içeriğe atla

BİLİNÇALTI YENİDEN PROGRAMLANABİLİR


 

Bilinçaltı temizliği yerine bilinçaltını yeniden programlamak demek daha doğru olacak. Bilinen en temel yöntem hipnoz. Hipnoza gerek olmadan bir şey yapabiliriz. 

 

*Oto hipnoz: Kişinin kendi kendini hipnotik zihin durumuna alarak zihninde bazı pozitif imgelemeler yapması ve bilinçaltına bazı pozitif telkinleri ulaştırması ilkesine dayanıyor. Bilinçaltının bir hard disk olduğunu düşünün kayıtlarında hangi program yüklü ise o programı çalıştırır. Yani bizlerde çocukluğumuzdan beri bilinçaltımıza yüklenen programların ürününü yaşıyoruz. Bu kayıtların değiştirmek istediğimiz bize hiç faydası olmayanları var. Zihnimiz biz oto hipnoz uyguladığımız da bir simülatör görevi görerek üstünde çalıştığımız hedeflere ulaştırmak üzere yeni programlamıyı kayıtlarına alır ve bizi hedefimize ulaştırır. Oto hipnoz tekniklerinden size uygun olanı öğrenip yapmalısınız. Ben kendime uygun olan yöntemi uyguluyorum. 

 

*Otomatik hale gelmiş davranış biçimlerimiz var. Bu düşünceleri birçoğumuz irdelemeyiz. Bilmeden bu düşünceler doğrultusunda hareket ettiğimizde onları daha da güçlendirdiğimiz için alışkanlıklar yerleşir. Önce kurtulmak istediğimiz düşünceye net bir şekilde odaklanmalıyız. Düşünce kalıplarımız vardır. Nerde kendi kendimizi sabote etme kalıbı varsa bilinçaltının burada duruma müdahalesi vardır. Düşünce kalıplarımızı tanımlayarak,  değiştirmek istediğimiz davranış kalıbını yapmadığımız Nerde kendi kendimizi sabote etme kalıbı varsa bilinçaltının burada duruma müdahalesi vardır. Düşünce kalıplarımızı tanımlayarak,  değiştirmek istediğimiz davranış kalıbını yapmadığımızda açığa çıkan rahatsızlık duygularını zihnimizde oluşturduğumuz mesela beyaz bir balona koyarak masmavi gökyüzüne yollayabilir ya da o duyguları balonun üzerine yazarak o balonu patlatabiliriz. Bunu yaptığımızda oluşan olumlu duyguları rahatlama, mutluluk hissi, tatmin tespit edin. Oluşan pozitif niyeti besleyecek yeni meşguliyetler bulmalı ve uygulamalıyız. Zorlandığımızda yine oto hipnoz yapabiliriz bize iyi gelen insanlarla vakit geçirebiliriz. Ya da başka haz ve ödül kaynakları bulmalıyız. Oto telkinler belirleyip onları zihnimizde tekrarlayıp sık mırıldanmalıyız. Mesela çok yeme eğiliminiz varsa kendinize, az yiyip tam doymadan kalkıyor kendimi hafif hissediyorum. Kendimi seviyorum ve ihtiyacım kadar besleniyorum diyebilirsiniz. 

 

Yorumlar