Kötüye Kullanım Bildir

Ana içeriğe atla

600-700 YIL ÖNCEKİ ENERJİLER GELİYOR AMA BU KEZ YAŞATACAKLARI ÇOK FARKLI


 

“Tarih tekerrürden ibarettir” sözü ne kadar doğru. İşte yine 800 yıl sonra aynı enerjilerin döngüsü tekrarlanıyor. Bu kez getirecekleri yaşama yansıyacaklar farklı. Tabi bu enerjiler aynı zamanda parayla ve ekonomiyle de ilgilidir. Değişik sebepleri olsa da her yirmi senede bir hep ekonomik krizler meydana gelmiş. O zaman 2021 yılına da baktığımızda ekonomik anlamda dünya üzerinde kriz seslerini duyabileceğimiz bir sene bekliyor bizleri.

 

YENİ VE CESUR LİDERLER ÖNE ÇIKACAK

2020 çok zorladı, zorluklar büyüyerek devam ediyor. 2021 özgürleşme arzularıyla geliyor. Enerjileri okuduğumda var olan üniter sistemlere isyanlar başlayacağı ve 2021 yılının isyanlar yılı olacağını sezmemek mümkün değil. Dünyada pek çok hükümet çökebilir, birçok hükümet de oldukça zorlanacak. Dünya liderleri gündemde olacak. Beyaz Rusya-Belarus’da yaşananlar gibi Latin Amerika’da bazılarının da Avrupa ülkelerinde olabileceği bir dönem. Yeni ve cesur liderlerin öne çıkıp sosyal adaleti sağlayacak enerjilerle çevrili olacağımız için sosyal adaleti sağlayacak liderler ortaya, öne çıkacaklar. Hak, hukuk, özgürlükler uğrunda, kişi hak ve özgürlükleri doğrultusunda eski baskıcı düzen ve yasaların kaldırılıp yenilikçi yasaların otaya çıkacağı bir dönüşüm süreci yaşanacak. Bu tabi çok kolay olmayacak. İsyanlar, devrimler evresi başlayacak. Toplumsal gösteriler, insan haklarıyla ilgili tepkiler çoğalacak. Amerika’da bir polisin siyahi bir vatandaşı öldürmesi üzerinde yaşanan olaylar gibi çok sayıda olaylar yaşanacak. Siyahiler ön plana çıkacak. Farklılıkların daha fazla özgürlüğe sahip olacağı bir dünya düzenine doğru geçiş başlayacak. Var olan liderler, seçimle, belki zorla ya da vefat durumlarıyla bir şekilde yerlerini devredecekler. 2021’de ve devamındaki süreçte. Kollektif değerler değişmeye başlayacak ve insan önemli olacak.

 

ENERJİLER, SANAL ÖLÜMSÜZLÜK DÖNEMİNİ İŞARET EDİYOR

YAPAY ZEKALAR YERİMİZE GEÇECEK İŞSİZLİK ARTACAK

Peki geçtiğimiz 200 yılda ne önemliydi. Para önemliydi. Paran varsa güç sendeydi ve paranın her kapıyı açtığı bir dönem yaşanıyordu. Olaylar silsilesiyle bu değerler değişecek. Temelinde insan hak ve özgürlüklerinin olduğu bir düzene geçişten bahsediyoruz. Aynı zamanda bilgi çok önemli olacak. Data veri yapay zekâ çağına geçiyoruz diyebilirim. Tabi bu sürecin gelmekte olduğu son yıllarda görülebiliyordu. Peki yapay zekalar bizim işimizi yapmaya başladıkça ne olacak. Tabi ki işsizlik artacak. İşsizliğin artmasıyla birlikte ekomiyle ilgili isyanlar gösteriler artacak. İnsanlar ile yapay zekâ arasında uyumsuzluklar başlayacak. Ve bu süreç 3-4 yılda yaşanacak gözle görülür hale gelen soru ve sorunlar açacak. Hemen hatırlarsak Rusya’nın çıkardığı robot prototipleri hem korkutucu hem merak uyandırıcı. Enerjiler sanal ölümsüzlük dönemini işaret ediyor. Robot hallerimize aktarılacak bilgiler datalar bizler belki öleceğiz ama tüm yaşamımız bizden sonra bir sanal ölümsüzlük olarak kalabilecek. Tabi önümüzdeki yıllarda da enerjiler insan formunun değişeceğini gösteriyor. DNA’lar değişecek. Yapay zekaların yanı sıra yeni varlıklar üreyecek enerjisi var.  Bilgisayarla insan beyni arasında bir ilişki kuran Transhümanizm’in yaygınlaşacağı enerjisi hâkim. Bunlar gelecek enerjilerde çok hızla yayılacak yapay zekâ süreci gibi süreçlerden biri olarak görülüyor. Son derece büyük bir değişime ve dönüşüme uğramış bir insanlık geleceği düşüncesi. Dünya çapında çok sayıda taraftarı olmasıyla beraber açıkçası ben “dünyanın en tehlikeli fikri” olarak tanımlayanlardanım.

 

ARTIK BİLİN, ÖĞRENİN VE DAHA FAZLA KAFANIZI ÇALIŞTIRIN DÖNEMİ

Artık bilgi güç olacak para değil. O yüzden bilin, öğrenin, kendinizi sürekli geliştirin, çünkü bilginin datanın önemli olacağı döneme giriyoruz. Kapitalist sistem yıkılıyor bu bir gerçek. Peki ne gelecek? Enerjiler sosyalizm içeren kapatalizm etkileri görülen insana zekasına bilgisine önem veren farklı bir sistem geleceğine işaret ediyor.

 

BİRLİK ENERJİSİ NELER GETİREBİLİR

Daraltma, kısıtlama, küçültme, sıvanlar, düzen getirmeyle ilgili büyük enerjiler açığa çıkmak üzere. Son 2-3 yılda para, iş, sorumluluk, ciddiyetle ilgili sınavlar verdiren bu enerjiler şimdi de önümüzdeki 2-3 yıl boyunca özgürlük, insan hakları üzerine sınavlar verdirebilir görünüyor. Toplu ekip halinde çalışmalar adımlar söz konusu olabilecek. Birlikte yaparsak bir ardaysak başarırız anlatımları yaşatacak deneyimletecek bizlere. Hatırlarsak pandemi patladı Avrupa’yı sardı mart nisan da bu enerjiler neler yapabileceğine dair ilk gösterimini yaptı aslında, ne olmuştu, Avrupa Birliği sallandı. Birbirlerinin bayraklarını indirir oldu. Birlik dağıldı. Eğer birlik olmayı, ekip ruhu içinde hareket etmeyi öğrenemedilerse ve görünen o ki durum pek de parlak değil, 2021 yılı içerisinde Avrupa Birliği dağılabilir. Birlik olun enerjisi var dedik ya o da dernek ve vakıflarda çoğalma görüleceğini gösteriyor. Pek çok dernek ve vakıf açılacak.

 

DİJİTAL DÜZENLEMELER ONLİNE CEZALAR GELEBİLİR

Enerjiler internet üzerine de yeni düzenlemeler gelebileceğini sezinletiyor. İnternet ve sosyal medya ugulamaları üzerinde düzen getirecek. Dijital dünyaya gelen kuralları da göreceğiz. Önümüzdeki günlerde dijital düzenlemeler, online cezalar dijital mecralardaki paylaşımları yapanlar kadar bu mecraları yöneten şirketleri de sorumlu kılacak yasalar cezaların gelebileceği ciddi kısıtlamalar getirebilecek ceza veya düzenlemeye yönelik yaptırımlar olabilir.   

 

UZAYDA YAŞAM BAŞALAYACAK

Uzayla ilgili önemli keşifler ön plana çıkabilir enerjisi var. Uzayla ilgili çok büyük yatırımlar olacak önümüzdeki 3 yıl içerisinde. Mesela, Ay’ın üzerinde tahminlerden çok daha fazla su bulunduğu ortaya çıktı. Uzayda yaşamakla koloniler kurmak bir yaşam şekli oluşturmakla alakalı çok önemli adımlar atılabilir. 2024 senesini işaret eden süreçle birlikte enerjiler bize gösteriyor ki muhtemel adımlarla uzayda yaşam başlayabilir.   

 


Yorumlar