Kötüye Kullanım Bildir

Ana içeriğe atla

DEĞER ENERJİSİ SIKINTISI VAR NE NE KADAR EDER BİLEMEYECEĞİMİZ ENERJİLERLE YÜKLÜ BİR DÖNEM


 

Herkese merhaba… Öncelikle önümüzdeki birkaç gün çok şiddetli olabilecek ve devamında bu hafta iletişim sorunları olabilir ve kendimizle ilgili ilişkimizde de sıkıntılarımız olabilir bu yüklü enerjilere dikkat. Kendimizle ilişkimizde ne gibi sıkıntılar olabilir diye sorabilirsiniz. Kendimizi tanımladığımız bir halimiz var, bir de içimizdeki ben var. Hepimizin içinde iyilik dışında kötü taraflar da var. İşte bu dönemde yoğunlaşan enerjiler kendimizin ve başkalarının kötü karanlık taraflarıyla yüzleştirebilir bizi. Tabi bizim için geçerli olan bu durum ülkeler içinde geçerli. Buradan aklımızı kullanarak kıvrak zekayla çıkabiliriz. Bu enerjilerin etkisine geçtiğimiz hafta ortası itibariyle girdik aslında. Ve bir süre bu enerjilerin etkisinde yaşayacağız. Mayıs ayı boyunca bu enerjilerden geçerken önemli olan aklımızı kullanarak hareket edebilmemiz. Temkinli olabilmek.

 

DEĞER ENERJİSİ SIKINTISI VAR

Bu dönem para kazanmak için ne gerektiriyor dersek, temkinli, akılcı ve çok dikkatli olmak. Zekânızın kıvrak çalışması gereken bir dönem… Çünkü oluşan enerjiler işimizi kolaylaştırabilir yönde değil. Ağırlıklı olarak kimsede cesaret yok ve kimse ne yapacağını bilemiyor enerjisi hissediliyor. Herkeste bir onu alayım mı bunu alayım mı sorusu var. Ama aslında kimse hareket edemiyor bu da enerjilerin üzerimizde yarattığı durumdan ötürü. Bazen bir şey yapmamak daha doğru olabilir. İlla bir şey yapmalıyım diye çalışan zihnimize yönelik, içinde bulunduğumuz enerjiler dönemi, bazen de durmamız gerekiyor diyor. Oluşan durgunluğun içinde bir aktivite enerjisi oluşacak işte o zaman daha net gidebiliriz yolumuza.

Değer enerjisi sıkıntısı var. Yani ne ne kadar eder bilemeyeceğimiz enerjisiyle yüklü bir dönem. Enerjiler paranın dönmesinde bir süredir olduğu gibi bu ayda sıkıntılar olabileceğini gösteriyor. Dünya genelinde etkisini gösteren enerjiler bunlar.

 

TUZAKLARA, SİS PERDELERİNE, KANDIRILMA OLASILIKLARINA DİKKAT

Karanlık tarafımızla karşılaşacağız dedik. Nedir bu? Hala değişmeyen şeyler değişecek enerjisi bu. Yani yazılı kurallar ve yazılı olmayan toplumun var olan kurallarının hepsinde ne sıkıntı varsa yüzeye gelebilir ya daha kötüyü göreceğiz ya da tüm bunlarda iyileşme yapmayı başarabileceğiz. Biz bunlarda iyileştirme yapmazsak gelişen enerjiler duruma hâkim olur ve sert bir şekilde alınması gereken şekli aldırabilir. Yani ekonomi açısından bu dolu enerjiler arasında anlatılmak istenene bakarsak yabancı yatırımcı bizden ne istiyor ona bakmak lazım. Hukuk sistemimizde eksikler varsa buralarda düzeltmeler yapmak lazım anlatımı hakim. Gerekli düzeltmeler yapılırsa bu günler daha rahat geçirilebilir yoksa zorluklar hissedilebilir.  Enerjiler bizi tuzaklar var, herkes içindeki kötüyle de başkalarının kötüsüyle de yüzleşebilir, olayların üzerine düşebilecek sis perdelerine dikkat, çok aldatıcı olaylar, durumlar olabilir şu dönem çok uyanık olunmalı sezgisi vererek uyarıyor. Hayal kırıklıklarına müsait bir dönem enerjisi var. Enerjiler beklenmedik şeyler olabilir diyor.  Zorluk paranın dönmemesinde ve aldatılıyor olma ihtimalimizde. Yani bir şey almaya gittiğinizde alacağınız şeye baktığınızda onun değerini tecrübeniz ya da bilginizle tayin edemiyorsanız o zaman kandırılacaksınız enerjisiyle yüklü bir dönemdeyiz.     

 

BORSA’DA KARARSIZLIK ENERJİSİ HÜKÜM SÜRÜYOR

*Geçen hafta cesaret enerjisi yoktu,  kararsızlık enerjisi hâkim demiştik ve piyasadaki hareketlere de baktığımızda genel hava yatırımcıların ne yapacağı konusunda net bir yönünün olmadığını gösterdi. Sert hareketler oldu özellikle dolat-tl ve bitcoin kısmen de altın üzerinde. İstikrarlı olarak düşüş enerjisinde olan Borsa endeksi idi. Borsa için enerjilere baktığımızda hala net bir yön belirlenmiş değil. Bu nedenle 99 bin’in altında kalmayalım üzerinde kalırsak yukarı hareketimizi devam ettirebiliriz düşüncesi devam ediyor. Enerjilere bakılırsa 99 bin’in üzerinde kalırsak ve işlem hacminde bir artış olursa tekrardan geçen hafta gördüğümüz 103.500 seviyesi test edilebilir. Ve tekrardan 106 bin-106.500 seviyeleri hedef olarak önümüzde durur. Ama 99 bin’in altında kalındığı müddetçe sıkıntı enerjisi var. Bu sıkıntı da ilk destek noktası 97 bin. Orayı kırarsa 95 bin’e kadar bir geri çekilme gözlemlenebilir. Şu anda hangi yöne gideceği konusunda kararsızlık enerjisi hüküm sürüyor. Önümüzdeki dönemde dışarıdan yaratılabilecek bir kaynak borsaya yarar.

 

DOLAR’DA CAZİBESİNİ KORUYABİLİR ENERJİSİ VAR

*Dolar-TL enerjisine baktığımızda geçen hafta için sert bir hareket bekliyorduk ve sonra gerileyecek diyorduk ve yaptı. Önümüzdeki günler için 7.05 ve 7.00 lira destek noktamız. 7.00 lira altına sarkması belki anlık olabilir ama sarkmayacak gibi bir enerji seziliyor. 7.00 altına sarkması durumunda 6.80 seviyesine kadar geri çekilebileceği düşünülebilir. Bu da mesela dışarıdan swap anlaşması yoluyla bir para gelirse yaşanabilir. Öbür türlü mayıs sonuna kadar da 7.24-7.25 seviyelerini aşabileceği enerjisi hissedilmiyor. 7.00 ile 7.20 lira arasında gidip gelebilir hatta 7.10 civarında bir banda oturabilir enerjisi var.

 

ONS ALTIN’DA BİRAZ GÜÇ KAYBEDİYOR ENERJİSİ VAR

*Yeni pozisyonların alınması enerjiler üzerinden bakıldığında 1.721 dolar seviyesinin sert bir şekilde kırılmasıyla alınabileceği yönde. Orada da 1.650 dolar seviyesinin önemi beliriyor. Eğer orası kırılırsa aşağıya doğru trend bozulacak ciddi bir aşağı gevşeme söz konusu olabilir. Kısa vade de enerjilere göre 1.675 dolar seviyesinde destek var; 1.721 dolar seviyesini atlarsa 1.750-1.800 dolar seviyeleri direnç noktaları olabilir.  

 

GÜMÜŞDE ENERJİLER ÜÇ HAFTA BİR AY SONRAYA İŞARET EDİYOR

*Gümüş enerjisine baktığımızda geçen hafta biraz kıpırdanma vardı o kıpırdanma devam ediyor görünüyor. Orada da 15.85 dolar seviyesini kırdıktan sonra yeni pozisyon alınırsa orda da 17 dolar 50 sent civarına doğru bir hareket edilebilir. Ve güzel bir para kazandırabilir. 15.29 sent civarında da güçlü bir destek enerjisi var. Gümüş için enerjiler üç hafta bir ay sonra daha hareketli bir dönem olabilir yönünde.

 

VE BİTCOİN…

*Bitcoin’de enerjiler geçen hafta 10.500 direnç verdi oralara yaklaştı ve geri döndü. 7.700 dolar ile 10.500 dolar arasında bir bantta hareket edebilir. Enerjisine bakıldığında 10.500 kırılmadan yeni pozisyon alınmaması uyun olabilir. 7.700 dolar seviyesine geldiğinde pozisyon alınabilir 6.600 doların altına kırdığı zaman da stoploss uygulanabilir enerjisi hissediliyor. Eğer 10.500 doları kırıp yukarıya doğru hareket ederse Bitcoin de gerçekten güzel getiriler olabilir enerjisi var.   

 

*Sterlin-TL 8.70 alt bant 9.00 lira üst bant enerjisiyle devam ediyor. 9.00 lira geçilmeden yeni bir pozisyon alınmamalı enerjisinde. 

 

Yorumlar