Kötüye Kullanım Bildir

Ana içeriğe atla

UYUMLANMALI VE GERÇEKÇİ OLMALIYIZMerhaba, herkese öncelikle sağlık ve iç huzuru dileyerek başlamak istiyorum. Biliyorum çok zor diyeceksiniz ama imkânsız değil öyle değil mi? JUyumlanmak ve gerçekçi olmak bugünkü temel konumuz. Tam olarak neye uyumlanacağız ve hangi durumları kabullenerek gerçekçi olacağız şimdi bu enerjilerden bahsedeceğim size.

 

ÖNÜMÜZDEKİ 3 HAFTAYI ÖNEMSEYELİM

24 Nisan’da Güneş-Uranüs kavuşumuyla beraber Yeni Ay döngüsü yaşayacağız. 7 Mayıs’da da bir dolunay var. Bu durumla açığa çıkacak olan enerjiler ile Corona virüs aynı şiddette devam edebilir ve hatta dünyanın belli bölgelerinde/ülkelerinde şiddetini daha da arttırabilir. Ülkemizde önümüzdeki 3 hafta etkisini aynı şiddette sürdürebilir. Bu nedenle gerçekten evlerimizden çıkmamalıyız. İçinde bulunduğumuz dönem çok dikkat isteyen bir dönem, bahar havasıyla rehavete düşmemeliyiz. Daha öncede belirttiğim gibi 5-21 Haziran 5 Temmuz döngüsü salgının rahatlama vereceği sürece işaret ediyor. Ama yine hatırlatmakta fayda var. bu yıl boyunca ve 2021’in ortalarına kadar virüs ve enerjisinin yaratmış olduğu hastalık, ekonomik zorluklar ve ruhsal etkileri gündemimiz olacak. Artık bu gerçekleri kabullenerek yaşamalıyız. Yaşantımızı buna göre düzenlemeli ve paramızı çok dikkatli kullanmalıyız. Bu işin kaynağına dönersek, enerjiler bize önümüzdeki 4-5 yıl Çin ekonomisine olanları izleyebiliriz diyor. Amerika başta olmak üzere Avrupa ülkeleri gibi birçok ülke Çin’e zor günler yaşatabilir. Dünya ekonomisi büyük sarsıntı yaşadığında, savaş ve salgın dönemlerinde altın ve yabancı para -dolar gibi- çok değer kazanır. O yüzden lütfen gerçekçi olun bu gidişata açık olun çünkü dünya üzerindeki enerjiler gerçekten bu durumun kolay bitmeyeceğini gösteriyor. 4-5 yıl sonra bu salgının neden geldiği ne işe yaradığı bu olayların neden başımıza geldiği gerçeğini yani büyük resmi çok daha net göreceğiz. 

 

EVET, CORONA VİRÜS SALGINININ İKİNCİ DALGASI GELECEK

Peki, bu süreçte ne yapacağız. Duruma uyumlanacağız dedik yani kendimize içinde bulunduğumuz akışta uygun yaşam alanları yaratacağız. Bu yılın adı soluklanma, mola verme yılı olsun. Kendimizle ilgilenmeli, sorgulamalı, var olan ilişkilerimizle ilgilenmeli, pek çok şeyi gözden geçirmeliyiz. Çünkü bu salgın bittiğinde dünyada bizde artık farklı olacağız. Birçok duruma sirayet edecek enerjilerden bahsedersem sizlere, okullar üniversiteler açılmayacak, sınavlar tam olarak yapılamayacak, yurt dışı seyahatleri yakın zamanda yapılamayacak. Evde kalma süreci yavaş yavaş bitse bile bir düşünün kendimizi nasıl hissedeceğiz! Sizce kendimizi iç rahatlığıyla bu yeni alışkanlıklarımızın dışında tutabilecek miyiz? Çünkü evet, Corona virüs salgınının ikinci dalgası gelecek.

 

VİRÜS MUTASYONA GİRECEK VE YENİ VERSİYONLARI KEŞFEDİLECEK

24 Nisan’dan itibaren sokağa çıkma yasakları daha sıklaşabilir ya da süresi uzatılabilir. Karantina 24 Nisan 9 Mayıs haftalarında daha da baskınlaşabilir. Haziran sonundan itibaren inşallah olmaz ama sosyal gerginlikler de başlayabilir. Bu arada depremler olabilir demiştik biz de ve çevremizde oldu da biliyorsunuz. Orta şiddetli depremler önümüzdeki günlerde olmaya devam edebilir enerjisi var. Bu virüsün ve enerjisinin şu günlerde verdiği çok önemli bir enerji daha var. Corona virüs mutasyon geçirebilir ve birkaç yeni versiyonu daha keşfedilebilir. Bugünlerde bunları duyacağız yüksek ihtimalle bu bulgular da yine bilim insanlarına yol gösterebilir.

 

DAHA SIK VE ETKİSİNDE KALABİLECEĞİNİZ RÜYALAR GÖREBİLİRSİNİZ

Artık biliyoruz ki içinde bulunduğumuz uzay evren içersinde açığa çıkan ve sürekli değişebilen enerjiler birçok şeye neden oluyorlar. Mesela şu sıralar gündüz yasaklardan bunalırken geceleri daha sık ve uyandığımızda hatırlayabileceğimiz etkili rüyalar görebiliriz. 9 Mayıs’dan itibaren 25 Haziran’a kadar olacak enerjiler durumun kolaylaşmayacağını gösteriyor. Yani bu süreçte yine sağlımızı korumak ve dikkatli para harcamak önceliğimiz olmalı. Daha öncede söylediğim gibi önümüzdeki yılın nisan ayından sonra bazı şeyler düzelmeye normalleşmeye başlayabilecek enerjisi veriyor. Sağlığınıza dikkat ederken bağışıklık sistemine destek olması açısından D vitamini, C vitamini, kara mürver, sumak, çörekotu yağı, kuru üzüm tüketmeyi unutmayın. Bol siyah çay, yeşil çay için.

 

İŞTE BU ZAMAN CEZASINI BULACAKLARIN MÜKÂFATINI ALACAKLARIN ZAMANI; KIYAM ZAMANI

Bazıları için cezasını bulmayacak mı bazıları içinse mükâfatını alacak mı diye hep soruyoruz ya yıllardır. Hepimiz belki defalarca sormuşuzdur bu soruyu diye düşünüyorum. İşte bu önemli sorunun cevabının alındığı dönemdeyiz. İşte bu zaman kıyam zamanı… Allah’ın adaleti şaşmaz. Yorumlar